[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

پرهیز از نگاه خدماتی و اشتغال به دستگاه تبلیغی، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- نماینده ولی‌فقیه در فارس با تأکید بر اینکه نباید نگاه خدماتی به تبلیغ انجام شود، گفت: نباید نگاه ما به دستگاه تبلیغی نگاهی باشد که اشتغال داشته باشد در حالی که تبلیغ یک کار جهادی است، هنگامی‌که این نگاه به دستگاه تبلیغی ایجاد شود تبلیغ نیز ضربه خواهد خورد و باید بر روی گروه‌های جهادی و نقش آنان در تبلیغ دین حساب ویژه‌ای باز کنیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی‌استان که به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز تأسیس این سازمان برگزار شد، گفت: اگرچه جریان‌های منافقانه درصدد این هستند که بیان کنند که توهم دشمنی دارید و دشمنی وجود ندارد اما کار دین و تبلیغ دینی دشمن دارد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی‌دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در فارس، او افزود: خداوند در قرآن کریم، بیانات متعددی که در مقابل دشمن هستیم را بیان کرده است، بنابراین باید به این نکته هم خودمان و هم کسانی که ذیل مجموعه کار می‌کنند توجه داشته‌باشیم که اگر به وجود دشمن باور نداشته‌باشیم، نمی‌توانیم کار تبلیغی کنیم. به دلیل اینکه هنگامی‌می‌خواهیم به فرموده مقام معظم رهبری در موضوع جبهه فرهنگی عمل کنیم و آن را شکل دهیم باید بدانیم که دشمن وجود دارد، جبهه فرهنگی در ذهنیت کسانی شکل نمی‌گیرد که فکر می‌کنند دشمن وجود ندارد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه دشمن مسیرهای مختلفی را برای مقابله با ما طی می‌کند، اینکه بدانیم دشمنان از چه راه‌هایی وارد می‌شوند، مهم است، گفت: تحریف، یکی از مسیرهایی بوده که از سوی دشمن طی می‌شود.
آیت‌الله دژکام یادآور شد: قرآن کریم نیز در این رابطه می‌فرماید دشمن کاری می‌کند که یا معنا یا لفظ سخنان شما را تغییر دهد، البته دشمنان در رابطه با تحریف لفظی قرآن کریم ناامید شده‌اند، چراکه معجزه است اما سعی می‌کنند معنای قرآن را طور دیگری بیان کنند، از این‌رو ممکن است هنگامی‌ما صحبت می‌کنیم نیز دشمنان دست به تحریف سخنان بزنند. آیت‌الله دژکام با بیان اینکه مقابله با تحریفات، یکی از کارهایی است که باید در کنار همه فعالیت‌های دیگر تبلیغی انجام دهیم، گفت: یکی از بحث‌هایی که اکنون در دوره اطلاع‌رسانی وجود دارد، این است که باید بدانیم مخاطب‌های شبکه‌های دشمن چقدر بوده و مخاطب‌های شبکه‌هایی که در مقابل آنان داریم چقدر است، اگر آنان وقایع را تحریف کردند ما اطلاع‌رسانی را به درستی انجام دهیم که در این زمینه باید تلاش همگانی برای آن شکل بگیرد.
او اظهار کرد: اگر بنا است فعالیتی در این زمینه انجام شود باید قوی عمل کنیم، در واقع باید فعالیت‌هایی انجام دهیم که اذهان عمومی‌مخاطبان را فتح کند، اینکه یک قدرتی داشته‌باشیم برای انتقال حرف خود جزو واجبات است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی