[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

روستاها قطب اشتغال هستند، روزنامه شیراز نوین

جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، افزایش ماندگاری در مناطق روستایی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا از جمله مزیت‌های مهم اجرای طرح‌های‌توسعه روستایی است که در شهرستان لارستان نمود عینی یافته است.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، روستاها قطب اشتغال هستند، اگر مردم را به سمت اقتصاد روستاها و کشاورزی سوق دهیم قطعاً وضعیت درآمدی آنها افزایش خواهد یافت و انگیزه ماندگاری روستاییان و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها نیز افزایش خواهد یافت، در سال‌های اخیر بنیاد مسکن در شهرستان لارستان اقدامات شایسته در جهت افزایش انگیزه سکونت در مناطق روستایی انجام داده است.
ناصر زائری با اشاره به تحولات به وجود آمده ناشی از توسعه روستایی در مناطق روستایی این شهرستان افزود: هر چند در سال‌های گذشته حجم فعالیت‌های‌توسعه در مناطق روستایی بالا بوده است اما حجم محرومیت‌ها نیز در این مناطق بالا است و می‌طلبد تا در سال جهش تولید توسعه روستایی در این شهرستان شتاب بیشتری گیرد. شتاب دادن به فعالیت‌های‌توسعه روستایی قطعاً می‌تواند زمینه‌ساز مهاجرت معکوس و افزایش انگیزه ماندگاری در روستاها باشد.
مهندس زائری با بیان برخی از فعالیت‌های‌توسعه در شهرستان لارستان در سال گذشته یاد آور شد: در حوزه واگذاری زمین دراین شهرستان 53 هکتار زمین تملک و 300 قطعه به متقاضیان واگذار شده است. واگذاری زمین به زوج‌های‌جوان و متقاضیان سکونت در روستاها از جمله اقدامات اساسی است که در راستای مهاجرت معکوس شدت گرفته و امسال نیز همین سیاست دنبال می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان لارستان همچنین از صدور اسناد مالکیت به عنوان رویکردی برای تشویق به مهاجرت معکوس نام برد و صدور 1100 جلد سند روستایی و شهری با همکاری ادارات ثبت اسناد لارستان جویم و بیرم دراین شهرستان را بخشی از فعالیت‌های‌سال گذشته دانست و گفت: در سالی که گذشت بنیاد مسکن با صدور 730  فقره پروانه  ساخت روستایی در جهت توسعه روستایی گام‌های‌قابل توجه برداشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی