[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

پروژه‌های‌نیمه‌تمام اعتبار می‌خواهند ، روزنامه شیراز نوین

دکتر عبدالعلی رحیمی‌مظفری نماینده مردم شهرستان‌های‌کوار، سروستان و خرامه در خانه ملت به اتفاق فرمانداران کوار و سروستان با دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، در این جلسه که با حضور الهه چراغی سرپرست معاونت بودجه، رئیس گروه تلفیق و همچنین کارشناسان معین شهرستان‌های‌کوار، سروستان و خرامه تشکیل شده بود، مهم‌ترین مسائل و مشکلات اعتباری پروژه‌های‌این شهرستان‌ها ارائه شد.
دکتر عبدالعلی رحیمی‌مظفری نماینده مردم شهرستان‌های‌کوار، سروستان و خرامه در این جلسه بر ضرورت توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس به رفع مسائل و مشکلات پروژه‌های‌نیمه‌تمام این سه شهرستان تأکید کرد و خواستار کمک اساسی به اتمام پروژه‌های‌مهم جهش تولید شهرستان‌های‌کوار، سروستان و خرامه شد.
دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به توزیع اعتبارات استان در سال 1399 در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در هفته‌ای‌که گذشت خبر داد و تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌های‌استان فارس، ظرف دو هفته فرصت دارند تا با تشکیل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، نسبت به توزیع این اعتبارات اقدام نمایند.
وی از نمایندگان مردم شریف شهرستان‌های‌استان فارس در خانه ملت خواست تا در پیگیری‌های‌خود از تهران، در خصوص تخصیص کامل پروژه‌های‌ملی با سازمان برنامه و بودجه کشور نیز رایزنی لازم را انجام دهند.
احداث راه اصلی خرامه به بزرگراه استهبان - نی‌ریز، آبرسانی به شهر شیراز و خرامه، ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی کوار، انتقال پساب تصفیه شده شیراز به دشت سروستان و ساختمان سد کوار از مهم‌ترین پروژه‌های‌شهرستان‌های‌کوار، خرامه و سروستان بودند که وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی ملی و ملی باویژگی استانی آن در این جلسه ارائه شد.
از پروژه‌های‌اقتصاد مقاومتی این شهرستان‌ها در سال 1398 می‌توان به پروژه‌های‌ذوب آهن پاسارگاد کوار، احداث باند دوم کوار-فیروزآباد و کاغذ سبز خرامه و همچنین در سال 1399 به پروژه ذوب آهن پاسارگاد کوار اشاره کرد. از پروژه‌های‌مهم شهرستان خرامه نیز می‌توان به احداث راه اصلی خرامه به بزرگراه استهبان - نی‌ریز، پروژه خط اول آبرسانی به خرامه، مرودشت، شیراز و زرقان از سد درودزن مرودشت، تکمیل استخر دانش‌آموزی خرامه، احداث مجتمع اداری شهرستان خرامه، احداث مجتمع فرهنگی و هنری خرامه، احداث سالن اجتماعات دانش‌آموزی خرامه، احداث سالن اجتماعات دانش‌آموزی سلطان شهر، تکمیل ساختمان فرمانداری  خرامه، لایروبی رودخانه کر در شهرستان خرامه، پروژه اقتصادی انتقال کارخانه سیمان فارس از شیراز به خرامه، پروژه اقتصادی کارخانه گندله سازی فولاد، پروژه اقتصادی کارخانه تولید قیر- شرکت نگین فخر شیراز، پروژه اقتصادی کارخانه لبنی دام آنا، طرح اقتصادی کاغذ سبز خرامه اشاره نمود.
از پروژه‌های‌مهم شهرستان کوار نیز می‌توان به این موارد اشاره کرد: سدمیرزای شیرازی کوار، تکمیل شبکه  آبیاری و زهکشی دشت کوار، احداث استخر دانش‌آموزی استخر کوار، تکمیل مجتمع  اداری شهرستان  کوار، تکمیل مجتمع فرهنگی شهرستان  کوار. 
مجتمع اداری شهرستان، مجتمع فرهنگی هنری شهرستان، استخر سرپوشیده شهرستان، راه روستائی علاءالدوله، مرمت و روکش آسفالت راه روستایی دهنو، ساختمان بخشداری کوهنجان، تقاطع غیرهمسطح مؤمن آباد، مرکز تحقیقات پسته، شهرک صنعتی 1 و 2 نیز از پروژه‌های‌مهم شهرستان سروستان بود که در این جلسه گزارشی ارائه گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی