[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

نماینده شیراز در مجلس: آغاز فسادستیزی از دستگاه قضا کاری ارزشمند بود، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی‌ضمن تقدیر از اقدامات اخیر ابراهیم رئیسی در باب مبارزه با فساد تأکید کرد: کار ارزشمند آقای رئیسی این بود که مبارزه با فساد را از خود مجموعه قوه‌قضاییه آغاز کرد و نشان داد که الزاما تحول‌گرایی نیازمند بودجه، ساختمان و امکانات خاصی نیست.
ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته قوه‌قضائیه در باب اقدامات و تأثیراتی که این قوه اخیرا در امر جاری ساختن عدالت محقق ساخته، اظهار کرد: قوه‌قضائیه اقدامات خوبی را در دستور کار خود قرار داده و تلاش‌های جدی‌ را برای اجرای عدالت و مبارزه با انواع فسادهای اقتصادی و اداری به عنوان یک وظیفه مهم مورد نظر قرار داده است.
وی ادامه داد: این اقدامات به گونه‌ای بوده که قوه‌قضائیه مردم را به عدل اسلامی ‌امیدوار می‌کند. آنچه مسلم است این است که وقتی آقای رئیسی به قوه‌قضائیه آمدند همگی شاهد بودیم که نه نیرویی به قوه‌قضائیه اضافه شد و نه بودجه‌ای و نه قانونی در قوه‌قضائیه تغییر پیدا کرد. هر آنچه اتفاق افتاد در خصوص مدیریت حاکم بر این قوه بود که توسط رئیس آن تغییر کرد که این موضوع اعتماد که موجبات امید و اعتماد مردم را فراهم کرده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی‌بیان کرد: پس الزاماً تحول و تحول‌گرایی امیدآفرینی و اعتمادبخشی نیازمند بودجه، امکانات، نیرو، ساختمان و قوانین آنچنانی نیست مهم نوع راهبرد، نگاه و تفکر مدیر حاکم بر سیستم است. آقای رئیسی قوه‌قضائیه را در همان شرایط تحویل گرفته و موضوعی از باب امکانات در آن دستگاه تغییر نکرد ولی همگی شاهد بودیم اقدامات وی موجب ایجاد امید و اعتماد شده است و در دل جامعه اسلامی ‌یک فضایی ایجاد کرده که بله می‌شود با مفسدان دانه درشت هم مبارزه کرد.
عزیزی تصریح کرد: کار ارزشمند آقای رئیسی این بود که مبارزه با فساد را از مجموعه قوه‌قضائیه آغاز کرد.
 امیدواریم این حرکت خوب ادامه پیدا کند و این اقدامات در سطوح استانی هم اجرایی شود. عدالت باید به تمام معنا در میان همه سطوح میان همه اقشار و میان همه افرادی که سزاوار آن هستند مورد اجرا قرار گیرد. برای مثال در استان فارس هرچه بررسی می‌کنیم می‌بینیم که برخی افراد و اشخاص که قبلاً مدیر بودند نباید از محل یک حقوق مدیریتی یا کارمندی به فرصت‌های عجیب و قریب دست پیدا کرده باشند و به فرصت‌هایی مانند مجتمع‌های بزرگ اقتصادی و یا آموزشی رسیده باشند مگر این‌که از یک رانت مسئولیتی یا مدیریتی بهره برده باشند.
وی در پایان اضافه کرد: لازم است قوه‌قضائیه در استان‌ها نیز بر اینگونه مسائل همچون عملکرد دارایی‌ها و از کجا آوردی‌های برخی مدیران توجه لازم را داشته‌باشد این موضوع صرفاً در خود دستگاه قضا نباشد و در رده‌های پایین‌تر نیز شاهد آن باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی