[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

راه‌اندازی نخستین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق، روزنامه شیراز نوین

دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان از راه اندازی اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات مصالح و تجهیزات صنعت ساختمان ایران در اقلیم کردستان عراق خبر داد. به گزارش ایسنا، ناصر لعل نوری اظهار کرد: با راه اندازی این مرکز تولیدکنندگان تجهیزات، خدمات فنی و مهندسی و مصالح ساختمانی ایرانی می‌توانند با بهره‌مندی از خدمات این مرکز حتی در شرایط کرونا به‌طور مستقیم با سازندگان بزرگ عراقی ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را به آنان عرضه کنند.
دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز در اقلیم کردستان عراق امکان عرضه مستقیم تولیدات ایرانی در بخش صنعت ساختمان در کشور عراق فراهم می‌شود، گفت: امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در این مرکز فراهم می‌شود. همچنین این مرکز در فاصله ۲۵ تا ۳۰ کیلومتری به مرز پرویزخان راه‌اندازی شده که بازارچه بسیار مناسبی برای عرضه کالای ساختمانی  وجود دارد درحالی که شرایط حضور نیز امن است.
وی همچنین با اشاره به رونق صادرات کالای ساختمان ایرانی در بازار عراق، تصریح کرد: با راه‌اندازی این مرکز واسطه‌گری و دلالی حذف خواهد شد و ما می‌توانیم سهم خود را از بازار عراق دریافت کرده و با رقبای خود از جمله ترکیه، روسیه و چین رقابت کنیم.
دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان در اقلیم کردستان عراق در ادامه با اشاره به فراهم بودن امکان حضور ۱۵۰ تولید کننده ایرانی در این مرکز بصورت یک ساله، ادامه داد: در این مرکز صادرات مصالح و تجهیزات ساختمانی تولید شده در ایران، تجمیع و صادرات از این کانال انجام می‌شود و تولید‌کنندگان ایرانی می‌توانند در کوتاه‌ترین مسیر با سازندگان پروژه‌های بزرگ و عمده فروشان عراقی قرارداد امضا کنند؛ درحالی‌که تولیدکنندگان تا پیش از این باید مراحل مختلف و سختی را برای عرضه کالای تولیدی خود به عراق طی می‌کردند.
وی با بیان اینکه این قراردادها مصادف با جهش تولید رونق اقتصادی و ارزآوری برای مملکت خواهد بود و چرخه‌ای را ایجاد خواهد کرد که در توسعه صنعت ساختمان کشور و ایجاد اشتغال بسیار اثر گذار است، اظهار کرد: تولید کنندگانی که محصولات خود را در این مرکز عرضه می‌کنند باید محصولاتشان استاندارد سازمان استاندارد ایران و استانداردهای بین‌المللی را دریافت کرده باشند. البته استاندارد ایران مورد تأیید کشور عراق هست و این مرکز مجوزهای لازم را از اقلیم کردستان، سفارت جمهوری اسلامی‌ایران و اتاق بازرگانی سلیمانیه گرفته است و ۲۰ تیرماه تابستان امسال نیز پس از پایان نام نویسی‌های تولیدکنندگان ایرانی افتتاح خواهد شد.
وی در پایان افغانستان، گرجستان و عمان را کشورهای بعدی مورد هدف برای راه‌اندازی این مرکز عنوان کرد و یادآور شد که تولیدکنندگان می‌توانند مدارک خود را در این سایت به نشانی http://arg-company.ir
 بازگذاری کنند و برای عرضه کالای خود در اقلیم کردستان عراق اعلام آمادگی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی