[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

استاندار فارس: مبلغان مرزداران اندیشه‌های دینی هستند ، روزنامه شیراز نوین

تبلیغ هنری جاودانه است که با تلاش مبلغان بر تابلوی هستی به نمایش در می‌آید.  استاندارفارس با بیان این که برای تبلیغ دین علاوه بر تسلط بر منابع باید الگویی که از همه جهات کامل باشد را هم تعریف و به مردم معرفی کنیم، گفت: چنین الگویی در دین و اعتقادات ما پیامبر اسلام(ص) است که از همه وجوه در نهایت تکامل قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی ‌در همایش مبلغان دینی سازمان تبلیغات اسلامی‌استان با اشاره به این که پیامبر اکرم(ص) و پس از ایشان ائمه اطهار(ع)، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری الگوهایی هستند که سیره و روش اقدام آن‌ها الگو است و باید به جامعه امروز معرفی شوند، اظهارداشت: مکارم اخلاق، رفتار با مردم، رعایت عدالت و انصاف، زندگی خانوادگی و چارچوب رفتار با مخالف و معاند دارای سابقه مشخصی در سیره پیامبر اسلام(ص)، ائمه اطهار(ع) و بزرگان امروز دین ما است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی‌هدفش تبلیغ دین و گسترش فرهنگ اسلامی‌است، افزود: جامعه ما و نسل جوان تشنه دریافت حقایق دین هستند و مبلغان دینی به عنوان طلایه‌داران معرفی دین در این زمینه نقش مؤثری دارند.
وی تصریح کرد: برای این که بتوانیم الگویی به نسل جوان معرفی کنیم هیچ کمبودی نداریم اما باید اندیشه کنیم و با استفاده از زبان روز و فن بیان و بهره‌گیری از رسانه‌ها این الگوها را به درستی و اثرگذار معرفی کنیم.
استاندار فارس با تأکید بر این که مبلغان مرزداران اندیشه‌های دینی جامعه هستند و آنچه بر کلام و قلم این سفیران هدایت موج می‌زند بیدارگری برای نسل‌های امروز و فردا است، گفت: تبلیغ، هنری جاودانه است که با تلاش مبلغان بر تابلوی هستی به نمایش در می‌آید.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به این که تبلیغ به ویژه تبلیغ دینی عناصر بنیادینی دارد و باید تجلی جامعیت و کمال و پویایی دین را به نمایش بگذارد ، اظهار داشت: دین ما اکمل است و برای همه نسل‌ها و همه نیازها راهکار دارد و پاسخگوست؛ اگر ما نتوانستیم کشف و ارائه کنیم باید به دنبال آن حرکت کنیم و در این راستا یکی از نیازهای اساسی ما پاسخ به شبهات کسانی است که به حقیقت دین واقف نیستند و می‌گویند اسلام متعلق به قرن‌های گذشته است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که اسلام برای تمام نیازهای امروز جامعه پاسخ دارد و حکومت دینی مدعی پاسخگویی به همه نیازهای بشری است، ادامه داد: در عمر 40 ساله جمهوری اسلامی‌ایران اثبات شد که علی‌رغم همه دشمنی‌ها، تنگناها و فشارها توفیقات خوبی در ارائه خدمت به مردم و ایجاد امید در همه مستضعفان و کسانی که در مقابل ظلم و ستمکاران هستند به دست آمده است. وی عنصر بنیادین دیگر را در تبلیغ دینی به ویژه برای شیعیان پاسداری از دین در همه حوزه‌های اخلاقی، فکری و اعتقادی دانست و گفت: شیعه با توجه به این که هم به قرآن متوسل می‌شود، هم به ائمه اطهار(ع) و هم از منبع جوشان اجتهاد استفاده می‌کند نسبت به بقیه شاخه‌های اسلام بروزتر و در اقناع افکار تشنه حقیقت پاسخگوتر است. استاندار فارس با تأکید بر این که مبلغان دین وظیفه دارند که این بنیادها را خوب بشناسند و از آن‌ها استفاده کنند، اظهار داشت: در سال جهش تولید و گام دوم انقلاب با همه فشارها، گام‌های خوبی در نظام اسلامی‌ برداشته و مستمرا بر آن تأکید می‌شود تا به همه نیازهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی جامعه پاسخ مناسب داده شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که در جامعه اسلامی‌و دینی افرادی که خود را خادم اهل‌بیت(ع) بدانند و دین را تبلیغ کنند کم نداریم ؛ اما باید برنامه‌ای مدون و مشخص تدوین کنیم تا بتوانیم فعالیت‌ها را ارزیابی کنیم.
وی تصریح کرد: اگر مبلغ دینی ارزش‌ها را تشریح و به جامعه انتقال بدهند و با شناخت خوب از آسیب‌های اجتماعی، راهکار‌های مناسب ارائه دهند، ارزش‌ها می‌توانند جلوی ضدارزش‌ها را بگیرند و معضلات را کاهش دهند. استاندار فارس با تأکید بر این که دستگاه‌های اجرایی استان از حضور و رهنمود‌های مبلغان در مسائل مختلف استقبال می‌کنند، افزود: پدیده غیرقابل قبول طلاق و دزدی و... ناشی از دور بودن از اخلاق اسلامی‌است و قسمت اعظم این مسائل با میدان آمدن مبلغان و تجهیز آن‌ها با امکانات لازم حل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی