[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

سرای مهربانی درجنوب شهر مهرآفرینی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از افتتاح طرح‌های عمرانی خیرساز این مجمع در کلان‌شهر شیراز با اعتباری افزون بر ۱۸۰ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از  تسنیم  سیدعبدالرضا دستغیب در حاشیه بازگشایی سرای شماره دو فرهنگ مهربانی که در اغتشاشات آبان 98 توسط آشوبگران به آتش کشیده شده بود، اظهار داشت: سرای فرهنگ مهربانی به همت حسین جوکار از خیران شیرازی توسط مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 900میلیون ریال بازسازی و فعالیت آن دوباره آغاز شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار سرای فرهنگ مهربانی در نقاط مختلف شیراز فعال است، افزود: در مدت سه سال گذشته بیش از 400 هزار قلم کالا شامل لباس،کیف، کفش، دارو و سایر لوازم منزل توسط مردم نوع دوست و نیک‌اندیش در این سراهای فرهنگ مهربانی جمع‌آوری و با همکاری خیریه‌ها به دست نیازمندان رسانده شده است.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح پروژه‌های عمرانی خیرساز توسط خیران عضو این مجمع خبرداد و گفت: به مناسبت دهه کرامت و روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع)، مسجد‌الغدیر در بوستان دراک به ارزش 140میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
دستغیب گفت: این مسجد بزرگ که در ابتدای بوستان کوهستانی دراک شیراز و در فضایی به مساحت چهارهزار و 500 مترمربع ساخته شده دارای فضای بیرونی است که قابلیت برگزاری مراسم‌های بزرگ ملی و مذهبی را دارد.
وی افزود: پروژه دیگر که شامل درمانگاه ولیعصر(عج) سهل‌آباد به عنوان یکی از مناطق کمتربرخوردار شیراز است، نیمه نخست شهریورماه امسال هم‌زمان با هفته دولت با اعتبار 40 میلیارد ریالی که توسط نیک اندیش شیرازی تأمین شده افتتاح می‌شود.
دستغیب با بیان اینکه یکی دیگر از این پروژه‌ها زمین خاکی فوتبال در منطقه کمتربرخوردار کوشک میدان است و نیمه اول امسال افتتاح می‌شود، گفت: درخواست ما از خیران، تأمین هزینه چمن این زمین خاکی است.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز خاطرنشان کرد: آغاز ساخت استخر، سونا و جکوزی به همراه امکانات رفاهی و ساخت ناحیه شهرداری در زمینی به مساحت سه هزار و 800 مترمربع و اعتبار 50 میلیارد ریالی توسط یکی دیگر از خیران از دیگر طرح‌های عمرانی در دست اقدام این مجمع در منطقه کمتربرخوردار مهدی‌آباد شیراز است. براساس این گزارش در مراسم بازگشایی مجدد سرای فرهنگ مهربانی شماره دو شیراز، قائم مقام مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با اظهار تأسف از نامهربانی صورت گرفته در اغتشاشات آبان ماه 98 و به آتش کشیدن سرای فرهنگ مهربانی توسط آشوبگران اظهار داشت: اگر این مکان به آتش کشیده نشده بود امروز شاهد افتتاح سرای شماره پنج فرهنگ مهربانی در شیراز بودیم، اما بخاطر آتش کشیدن سرای مهربانی شماره دو مجبور به بازسازی این مجموعه در تقاطع پل رضوان به عنوان یکی از مناطق کمتربرخوردار شیراز شدیم. علی نویدگویی بیان کرد: نام سرای فرهنگ مهربانی در میان مردم شیرازغریب نیست و شهروندان به آن اعتماد کرده و با اهدای کمک‌های خود نیازمندان شهر را حمایت می‌کنند.
وی با قدردانی از حسین جوکار نیک اندیش شیرازی که بازسازی ساختمان سرای فرهنگ مهربانی شماره دو شیراز را عهده‌دار شد، گفت: این نیک اندیش تاکنون ساخت مسجد امام حسن مجتبی(ع)، مجموعه بزرگ ورزشی ماهان، خوابگاه یگان ویژه نیروی انتظامی‌در شیراز را انجام داده و در موضوع کرونا نیز نسبت به خرید ماسک و موادضدعفونی برای دراختیار گذاشتن به خیران همکاری کرده است. شهردار منطقه پنج شیراز نیز در این مراسم اظهار داشت: متأسفانه در حوادث آبان سال گذشته در این منطقه از شهرداری شاهد تخریب ساختمان‌های اداری، بانک‌ها و سرای فرهنگ مهربانی شماره دو شیراز بودیم که این موضوع از همه جهت ناراحت کننده بود. فرود بذرافشان افزود: وجود سرای فرهنگ مهربانی در منطقه پنج شهرداری یکی از ضروت‌ها است و تاکنون نیز اقدام شایسته‌ای در این مرکز برای کمک به نیازمندان و محرومان منطقه شده است. طاهری عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نیز با بیان اینکه یکی از دلایلی که کانون فرهنگ مورد تعرض قرار می‌گیرد فقدان فرهنگ است، خاطرنشان کرد: اینکه معترضان به جان و اموال مردم می‌افتند درک فرهنگی ندارند، اما اینکه فردی یک کار نیک می‌کند این کمال فرهنگ‌پروری او است. این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه رسالت و کارد اصلی فرهنگ تحول و دگرگونی است، بیان کرد: فرهنگ زمانی تأثیر خود را در جامعه می‌گذارد که مردم به طور مستقیم از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت و فعالیت خیران قدردانی کرد و افزود: استان فارس از کهن‌ترین‌های وقف در کشور است و بسیاری شهرها از این دیار الگو گرفته‌اند که مسئولان نیز باید با توجه به این ویژگی‌ها و همکاری خیران در بخش‌های مختلف همواره آنان را حمایت کنند. به گزارش تسنیم، در این مراسم لوح سپاس آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب رئیس هیئت امنا و حیدراسکندرپور رئیس هئیت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز به حسین جوکار نیک‌اندیش شیرازی اهدا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی