[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

مشعلی برای رفع بوی فاضلاب شهر صدرا برافروخته شد، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دفتر نظارت بر توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب آبفا شیراز گفت: بوی بد تصفیه‌خانه فاضلاب شهر صدرا با نصب واحد خنثی‌سازی گاز و مشعل بلند کنترل شد.
به گزارش روابط عمومی‌و آموزش همگانی آبفا شیراز، غلامحسین سادات رفیعی گفت: یکی از واحدهای تصفیه‌خانه اضطراری شهر صدرا حوضچه بی‌هوازی است که طی فرایند تصفیه فاضلاب در این حوضچه گاز هیدروژن سولفید و متان تولید می‌گردد. در سال‌های اخیر انتشار این گازها در هوای آزاد موجب نارضایتی مردم مناطق مجاور تصفیه‌خانه شده بود.
وی با تأکید به پیگیری مدیرعامل جهت رفع این معضل افزود: جهت رفع این معضل مطالعات و امکان‌سنجی لازم جهت اقدامات اصلاحی انجام‌شده و منابع مالی موردنیاز از بودجه جاری شرکت تأمین گردیده که یک دستگاه خنثی‌سازی گاز هیدروژن سولفید با ظرفیت تصفیه 6000 مترمکعب هوا در ساعت با هزینه 25میلیارد ریال تهیه و در محل نصب‌شده است.
سرپرست دفتر نظارت بر توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب آبفا شیراز تصریح کرد: برای حفظ لایه ازن گاز متان تولیدی حوضچه بی‌هوازی در یک دستگاه مشعل بلند سوخته و تبدیل به گازکربنیک می‌شود.
سادات رفیعی اظهار داشت: این دستگاه از خردادماه سال جاری در تصفیه‌خانه اضطراری شهر صدرا نصب و در دست بهره‌برداری می‌باشد و با بررسی‌های میدانی که از مناطق مجاور شده است بوی فاضلاب در منطقه کنترل‌شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی