[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

ارائه خدمات مجازی به شهروندان را ادامه می‌دهد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز عنوان کرد: این سازمان برنامه‌هایی مفصل برای ادامه سال ۱۳۹۹ در حوزه‌های مختلف در شهرداری شیراز تدوین کرده است که با تداوم شیوع بیماری کرونا، با قدرتی بیشتر در فضای مجازی ارائه خواهد شد و ترجیح نیز بر این است که تا مهار کامل بیماری برای حفظ سلامت مردم برنامه‌ها در فضای مجازی تداوم یابد. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دکتر مرتضی جعفری در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره نوروزی شیراز ۹۹، بیان داشت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز با شیوع بیماری فراگیر جهانی کرونا، تصمیمی‌تعیین‌کننده مبنی بر تداوم فعالیت‌های خود به‌صورت مجازی اتخاذ کرد.  وی افزود: این سازمان در زمره نخستین نهاد‌هایی در شیراز بود که با بیماری کرونا کنار آمد و در برنامه‌ریزی جدی و اصولی، مصمم شد تمامی‌برنامه‌هایی را که پیش از این با حضور مردم و شهروندان برگزار می‌کرد، در فضای مجازی سامان دهد.  معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه ایجاد نشاط و افزایش تاب‌آوری اجتماعی هدف توسعه برنامه‌های مجازی بوده است، ابراز داشت: دعوت از مردم با پویش در خانه بمانیم و نیز ارائه راهکار‌های مقابله با آسیب‌های کرونا و همچنین نحوه حفاظت از خود و خانواده در برابر شیوع این بیماری در خلال برنامه‌ها، مد نظر سازمان فرهنگی شهرداری شیراز بوده است.
 دکتر جعفری همکاری مردم و مشارکت آنان را در مسابقات و برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی حاصل استقبال شهروندان از طرح‌های در خانه بمانیم دانست و گفت: امروز، در آیین قدردانی از برگزیدگان شاهد نتایج این رویداد هستیم و سرمایه‌ها و استعداد‌هایی را می‌بینیم که از این فعالیت‌ها شناسایی شدند و در آینده نیز از هنر و توانمندی آنان در عرصه‌های گوناگون بهره‌مند خواهیم شد.  رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه استقبال از برنامه‌های مجازی طی سه ماه گذشته بسیار چشمگیر بوده است، اظهار داشت: این برنامه‌ها در دوره‌های گذشته با حضور نهایتاً ۵ هزار مخاطب برگزار می‌شد؛ اما امسال با ارائه این برنامه‌ها در شبکه‌های مجازی تعداد بازدیدکنندگان از برنامه‌های هفته شیراز در یک هفته بیش از حدود ۵۰۰هزار نفر بود.  وی عنوان کرد: سازمان فرهنگی با همین رویکرد، برنامه‌های بسیار متنوعی را در ادامه در نظر گرفته است که در صورت تحقق نگاه جدیدی به مباحث فرهنگی و اجتماعی رقم خواهد زد و باعث افزایش نشاط اجتماعی خواهد شد؛ همچنین به آسیب‌شناسی معضلات خانوادگی و شهروندی نیز در مدت شیوع کرونا خواهیم پرداخت؛ چرا که شاید مجبور باشیم زمانی طولانی را با کرونا سپری کنیم و این موضوع به خودی خود آسیب‌زاست.  وی افزود: برگزاری کلاس‌های مجازی، راه‌اندازی فرهنگ‌سرای مجازی و نیز ارائه برنامه‌های ورزشی و اجتماعی باعث ادامه حیات فعالیت‌هایی شد که پیش از کرونا به‌صورت حضوری در جریان بود؛ همچنین به‌روزرسانی مداوم سایت و شبکه‌های گوناگون اجتماعی تحت‌نظر این سازمان به‌صورت روزآمد ادامه دارد.  دکتر جعفری خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی این ظرفیت را ایجاد کرده است که حتی پس از کرونا، با دایر شدن کلاس‌های حضوری فعالیت‌ مجازی را با همین قدرت ادامه دهد.  
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز حدود ۸۰۰ اثر در سه مسابقه دوبله شیرازی‌ها، صدای دانایی و حال خوب به دبیرخانه جشنواره نوروزی ۹۹ ارسال شد که در پایان از ۱۰ برگزیده در مسابقه دوبله، ۱۰ برگزیده در مسابقه حال خوب و ۲۰ برگزیده در صدای دانایی تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی