[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

افزایش زیرساختارهای اسکیت در فارس، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- رئیس هیئت اسکیت فارس با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای توسعه و گسترش این ورزش، از افزایش فضا و سرانه آموزشی و تفریحی این رشته ورزشی در استان طی سال‌های اخیر خبر داد. مهرداد خائف دوشنبه دوم تیرماه در جمع خبرنگاران با تشریح اقدمات انجام شده در هیئت اسکیت فارس، بیان کرد: طی یک سال و نیم گذشته با تلاش همکاران سعی شد که کمبودهای این رشته را که عمده آن فضای ورزشی بود برطرف کنیم.
او با اشاره به رایزنی‌هایی که با شهرداری شیراز برای توسعه این ورزش انجام شده است، افزود: در این تعاملات موفق شدیم که چند پیست شامل پیست پارک ‌مادر به عنوان اولین پیست استاندارد اسکیت ۲۰۰ متر سرعت در استان فارس را استارت بزنیم که در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده است. رئیس هیئت اسکیت فارس خاطرنشان کرد: همچنین در منطقه هفت شهرداری شیراز در ۲ پارک احداث دو پیست را آغاز کرده‌ایم که شامل یک پیست تفریحی و آموزشی و یک پیست استاندارد است. خائف با اشاره به در نظر گرفتن پیست دیگری در پارک ۴.۲ هکتاری مجاورت باغ عفیف آباد، گفت: با کمک شهرداری قسمتی به فضای اسکیت اختصاص یافته و همچنین در محدوده حسینی الهاشمی‌و قسمت‌های پارک ۵۷ هکتاری یک پیست استاندارد سرعت و پیست اسکیت برد در نظر گرفته است.
او ادامه داد: تمام این اقدامات طی یک سال و نیم گذشته عملیاتی شده که ۲ پیست به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز عملیات اجرایی آن در جریان است.
رئیس هیئت اسکیت فارس همچنین با اشاره به اینکه در ورزشگاه شهید دستغیب عملیات اجرائی احداث یک پیست آغاز شده است، عنوان کرد: این پیست حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و پیست مجموعه ورزشی اسکیت سرعت نیز تکمیل شده است و منتظر رفع نواقص هستیم و به زودی تحویل هیئت اسکیت خواهد شد.
خائف افزود: همچنین در شهرستان‌های کازرون پیست ۲۰۰ متری و مرودشت پیست ۴۰۰ متری احداث شده و در شهرستان صفا شهر نیز در حال احداث است. او با اشاره به ظرفیت ایجاد شده برای گسترش فضای ورزش اسکیت، عنوان کرد: خوشبختانه در ۱۵ شهرستان استان این ورزش به صورت فعال است و مدیران و مسئولان شهرستان‌ها با جدیت تلاش می‌کنند که به فراگیری این ورزش کمک کنند.
رئیس هیئت اسکیت فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط مالی این هیئت اسکیت و با بیان اینکه متأسفانه از نظر درآمدی هیئت اسکیت فارس در شرایط خوبی قرار ندارند، افزود: از مسئولان تقاضای همکاری و کمک بیشتری داریم که بتوانیم هیئت را رشد دهیم و همچنین در رابطه با مربیان با توجه به سطح دستمزدی که وجود دارد و اتفاقات ناشی از کرونا و تعطیلی که در فعالیت به وجود آمد در سه ماه گذشته با مشکل معیشتی جدی روبرو بودند. خائف با بیان اینکه این هیئت تلاش می‌کند که بتواند در حد توان کمکی را انجام دهد، خاطرنشان کرد: مطمئناً کمک‌های فعلی جوابگو مشکلات نیست. از مسئولان ورزش استان انتظار داریم ورزش‌هایی مانند اسکیت به رسمیت بشناسند و به این باور برسند که این رشته‌ها می‌توانند مدال‌آوری بالایی در مسابقات المپیک و مسابقات جهانی برای کشور و استان فارس داشته باشند.
او همچنین به تجهیزات این ورزش اشاره و عنوان کرد: تجهیزات ورزش اسکیت بسیار گران است به همین دلیل تهیه تجهیزات برای افرادی که بسیار با استعداد هستند در مواقعی میسر نیست و در این خصوص اگر حمایت خیرین و ورزش دوستان را داشته‌باشیم ضمن اینکه به طریقی می‌توانیم این استعدادها را حفظ و گسترش دهیم؛ ورزشکاران ما می‌توانند نام‌آور و مدال آور برای استان و کشور هم باشند. خائف به تلاش‌های انجام شده برای میزبانی شیراز در مسابقات اسکیت هم اشاره کرد و گفت: امید است با راه‌اندازی پیست صدرا و پیست پارک مادر که آماده بهره‌برداری است، بتوانیم برای سال آینده میزبانی را به عهده بگیریم و البته در فکر پیشنهاد دادن آن به فدراسیون هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی