[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

شهر تعطیل نمی‌شود، ماسک بزنید ، روزنامه شیراز نوین

امیری فرماندار شهرستان شیراز ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا و نیز لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی شهرستان شیراز در موج دوم کرونا، استفاده از تمامی‌ظرفیت‌های شهرستان شیراز در راستای جلوگیری از روند افزایشی این بیماری را از ضروریات برشمرد.
امیری با توجه به افزایش موارد بیماری کوئید ۱۹ در سطح استان و اهمیت موضوع پیشگیری، خواستار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در همه دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات دولتی و غیردولتی به صورت جدی و سخت گیرانه شد. وی ضمن تأکید بر لزوم اجرایی نمودن دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونای استان، انجام برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تشکیل کمیته‌های پیشگیرانه در سطح شهرستان و تعیین تیم‌های نظارتی را اولویت اول این ستاد برشمرد‌. رئیس ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان شیراز ضمن گلایه از مدیرانی که علی‌رغم اهمیت بسیار زیاد موضوع جلسه، شخصاً در این نشست حضور ندارند، تشکیل کمیته‌های نظارتی و اجرایی را به شرح زیر مورد تأکید قرار داد:
۱. کمیته اطلاع‌رسانی و آموزش با مسئولیت سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی‌جهت ارائه آموزش‌های لازم و اطلاع‌رسانی دقیق بیماری از طریق شبکه‌های مجازی و رسانه‌های مکتوب
۲. کمیته اجرایی پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان با ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز در راستای نظارت دائم بر عملکرد سایر کمیته‌ها 
۳. کمیته بهداشت شهرستان به ریاست حوزه  عمرانی فرمانداری در راستای نظارت دائمی‌بر اجرای دقیق دستورالعمل ضدعفونی اماکن، گندزدایی شهر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی 
۴. کمیته امنیتی و امور اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با هدف مدیریت آسیب‌های اجتماعی حین و پساکرونا 
۵. کمیته پشتیبانی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت 
۶. کمیته حمل و نقل با مسئولیت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌شهرستان، اداره کل فرودگاه‌های استان و حمل و نقل درون شهری در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامت مسافران و کنترل ورود و خروج آنها به استان به خصوص ورود و خروج مسافر از استان‌های دارای وضعیت قرمز 
۷. کمیته آموزش و پرورش در راستای نظارت و کنترل سلامت عمومی‌دانش‌آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رسیدگی به مشکلات دانش‌آموزان با مسئولیت آموزش و پرورش و نمایندگان نواحی چهارگانه 
۸. تشکیل تیم ویژه بازرسی و نظارت با عضویت نماینده تام الاختیار فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و اتاق اصناف در راستای نظارت و برخورد قاطع با تخلفات صورت گرفته و ارجاع به مراجع قضایی در صورتی که تخلف‌ها به حوزه‌های عمومی‌ و خصوصی و مردمی‌آسیب برسانند. 
فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونای شهرستان شیراز استفاده از ماسک در کلیه اماکن عمومی‌ و محیط‌های اداری را اجبار و دستور اکید اعلام کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بهینه به مراجعان با آرامش و طیب خاطر وظیفه تمام کارکنان ادارات بوده و رعایت الزامات و پروتکل‌های بهداشتی به معنی عدم ارائه خدمات به شهروندان نخواهد بود و کلیه کارکنان دولت در کلیه بخش‌های اداری موظف به حضور در محل کار و ارائه خدمات به مردم شریف شیراز می‌باشند.
تأکید فرماندار شیراز بر استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی در کلیه اماکن عمومی‌و نیز اجباری نمودن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی‌در بین رانندگان و مسافران را از مهم‌ترین مصوبات این جلسه برشمرد. فرماندار شیراز مسئولیت هرگونه تخلف در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و اماکن عمومی‌به ویژه مجتمع‌های تجاری و مسکونی بزرگ را مستقیماً متوجه مسئول عالی آن دستگاه برشمرد و عنوان کرد که کمیته‌های نظارتی موظف هستند هرگونه تخلف را گزارش کنند و به شدت با مسئول عالی مجموعه متخلف برخورد خواهد شد. فرماندار شیراز، حوزه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری را بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردمی‌که همیشه در کنار دستگاه‌های خدمات‌رسان بودند ملزم ساخت.
محمدرضا امیری فرماندار شیراز دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت والفجر را مکلف کرد تا انجام تست‌های تشخیصی بیماری کرونا را برای بازرسان و ناظران و نیز دانش‌آموزان را به سرعت و خارج از نوبت انجام دهند.
محمدرضا امیری بر تشکیل جلسات بین بخشی به ویژه بین آموزش و پرورش، اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و غیره در راستای هماهنگی‌های لازم در خصوص بازگشایی مدارس در شهریورماه تأکید کرد.
فرماندار شیراز از اداره ورزش و جوانان خواست بر استفاده اجباری از ماسک و مواد ضدعفونی در تمامی‌بخش‌های خصوصی و عمومی‌و نیز تعطیلی اماکن عمومی‌دقت و نظارت داشته و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت هفتگی به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز ارائه نماید. 
محمدرضا امیری به زیرساخت‌های خوب اینترنتی موجود در استان فارس اشاره و تأکید کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت با حمایت از استارتاپ‌ها ، امکان برخورداری شهروندان از خرید‌های اینترنتی و خدمات از راه دور توسط استارتاپ‌ها را فراهم کنند تا از تردد غیر ضرور شهروندان در سطح شهر جلوگیری شود. فرماندار شیراز در پایان ضمن اشاره به بازگشایی مهد‌های کودک از سازمان بهزیستی خواست تا تدابیر جدی در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در این واحدها را دنبال کند. 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز نیز گفت: دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در استان فارس و شهر شیراز از همان ابتدا به جد دنبال شد و اگرچه دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت کرونا در ابتدا محدود کننده بود اما در ایام نوروز که زمان بهره برداری اقتصادی صنوف بود، شهر به تعطیلی رفت ولی شاهد کنترل روند بیماری بودیم.
عبدالرسول حقیقی افزود: امروز مجدداً دچار مشکل شده‌ایم و تصور عادی شدن تأثیر کرونا در زندگی، تعداد مبتلایان افزایش یافته است؛ هرچند پیش‌بینی‌ها کندی روند شیوع در فصل گرما بود اما در کشور رو به افزایش است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز با بیان اینکه وضعیت استان‌های همجوار و تعدادی از شهرستان‌های فارس قرمز است، گفت: تأکید بر این است که به سمت پیشگیری برویم و نظارت‌ها تشدید و کنترل شوند.
حقیقی خاطرنشان کرد که فعلاً محدودیت و تعطیلی صنوف مدنظر نیست و تنها استفاده از ماسک و رعایت اصول‌بهداشتی مدنظر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی