[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

جلوگیری از سرماخوردگی با گل نرگس، روزنامه شیراز نوین

یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: بوییدن عطر‌های گرم مانند بوییدن گل نرگس در فصل زمستان، بسیار به پیشگیری از سرماخوردگی کمک می‌کند؛ چرا که قوت بالایی در تحلیل مواد زائد مغز دارد.
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، غلامرضا کردافشاری درباره را‌ه‌های پیشگیری از سرماخوردگی در زمستان اظهار داشت: افرادی که مستعد سرماخوردگی هستند از رفتن به محیط‌هایی که افراد زیادی در آنجا تجمع دارند، پرهیز کنند.
وی گفت: برای پیشگیری از سرماخوردگی افراد می‌توانند یک پیاز و سیر را به‌مدت ۲۴ساعت در دوغ بخیسانند و بعد از گذشت یک شبانه‌روز ابتدا سیر و پیاز را خورده، سپس دوغ را بعد از آن بخورند.
یک دستیار تخصصی طب سنتی یادآور شد: خوردن گل‌قند بعد از غذا و در فصل زمستان، بدن را از بیماری حفظ می‌کند. گل‌قند عسلی برای سردمزاجان، پیران و افرادی که رطوبت غالب در مغز دارند، بسیار مفید است. کردافشاری بیان داشت: گل‌قند عسلی برای افرادی که دچار دردهای مفصلی هستند و در زمستان تشدید پیدا می‌کند، بسیار مفید است. افراد برای تهیه معجون گل‌قند عسلی به داروخانه‌ها و عطاری‌ها مراجعه کنند.
همچنین وی درباره گرسنگی زودهنگام عنوان کرد: یکی از علت‌های گرسنگی، خوردن بیش از حد غذاست. افراد بهتر است غذاهایی بخورند که قوی و کم‌حجم باشد.
یک دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: غذاهایی بخورند که ۵گروه مواد غذایی در آن باشد. خاگینه ترکیبی از آرد به‌علاوه عسل یا شیره انگور است که با آرد، روغن و کمی‌عسل یا شیره انگور روی آتش حرارت دهند و تخم‌مرغ را به آن اضافه کنند و با نان سنگک بخورند. این غذا از گرسنگی زودهنگام پیشگیری می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی