[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

عالیشوندی: آمادگی جسمانی و روانی کلید موفقیت یک ورزشکار است، روزنامه شیراز نوین

رئیس گروه ورزش قهرمانی: بازی‌های المپیک جوانان مسابقاتی چند ورزشی است که توسط کمیته بین‌المللی المپیک در رده سنی جوانان ۱۴ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، میثم عالیشوندی در جلسه‌ای ‌با حضور رؤسای هیئت‌های بسکتبال و کاراته استان فارس و کارشناسان ورزش که در محل دفتر حوزه قهرمانی تشکیل شد، افزود: اولین دوره بازی‌های تابستانی در سال ۲۰۱۰ و بازی‌های زمستانی از سال ۲۰۱۲ میلادی برگزار شده و قرار است هر چهار سال یک‌بار همانند بازی‌های المپیک انجام شود.
عالیشوندی بیان کرد: آخرین دوره این مسابقات در سال 2018 در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد که فارس با 3 شرکت کننده توانست سهم ارزشمندی در کاروان ایران داشته باشد وبه دو مدال طلا و یک مقام چهارمی‌برسد.
وی همچنین افزود: با توجه به نزدیک بودن مسابقات بعدی المپیک جوانان که قرار است در سال 2022 در سنگال انجام شود و گروه قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان فارس از سال گذشته برنامه‌های‌مختلفی برای موفقیت در این رویداد که پیش زمینه اصلی المپیک بزرگسالان است در نطر داشته است اما با توجه به شیوع کرونا وقفه ناخواسته‌ای‌در این موضع بوجود آمد.رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان گفت:برنامه وسیعی در نظر گرفته شده تا هیئت‌ها استعدادهای برتر خود را در رنج سنی متولدین 1383 تا 1386 شناسایی و به ما معرفی کنند.
وی ادامه داد: برای موفقیت این طرح هماهنگی و تعامل بالایی با هیئت‌ها داریم، اعتقاد ما بر این است آمادگی جسمانی و آمادگی روانی از ابزار اصلی موفقیت یک قهرمان در مسابقات مختلف به خصوص بین‌المللی با درجه المپیک و بازی‌های‌آسیایی است.
عالیشوندی ادامه داد: با نگرش به همین موضوع در پایگاه قهرمانی اداره ورزش و جوانان فارس متخصصان بدنسازی و روان شناسی ما برنامه‌های‌دقیق و منظمی‌برای استعدادهای ورزش فارس در نظر گرفته‌اند تا شانس موفقیت ورزشکارانمان افزایش یافته و با آمادگی کامل رقابت کنند. وی تأکید کرد: بخش توسعه تکنیکی و تاکتیکی ورزشکاران نخبه در اختیار هیئت است که با استفاده از مربیان برتر خود این اتفاق را پی ریزی خواهد کرد، خوشبختانه با انتخاب خوب مربی و جوان گرایی توسط رئیسی در هیئت بسکتبال تیم استعدادهای برتر این هیئت در کشور نتایج درخشانی گرفته و امیدواریم در این بخش نیز شاهد موفقیت‌های ‌این مربی و همکارانش باشیم.
در ادامه جلسه، فریدون رئیسی که مسئولیت ریاست هیئت بسکتبال استان فارس را برعهده دارد، گفت: این طرح ارزشمند است و می‌تواند به برنامه ما برای حضور موفق 30 تا 40 بازیکن در لیگ‌های‌برتر آقایان و بانوان نیز کمک کند.
او گفت: بحث آمادگی جسمانی وروانی در ورزش روز دنیا مطرح است. باید حمایت‌های‌اداره کل ورزش و جوانان از ورزش بیش از گذشته باشد و از ورزش قهرمانی و همگانی حمایت بیشتری شود تا اداره کل ورزش و جوانان در بخش اصلی وظیفه خود نیز موفقیت‌هایش را تداوم بخشیده و افزایش دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی