[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

وضعیت راه‌های فارس در دولت تدبیر جهش یافته است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: وضعیت راه‌های این استان در دولت تدبیر جهش یافته و شاخص‌ها بسیار قابل‌قبول است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در بازدید از پروژه آزادراه شیراز-اصفهان که با حضور دکتر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع صورت گرفت، اظهار داشت: آزادراه شیراز-اصفهان با طول 222 کیلومتر اولین بزرگراه جنوب کشور و اولین بزرگراه در تاریخ استان فارس است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه آزادراه شیراز-اصفهان بزرگ‌ترین بزرگراه جنوب کشور است، افزود: این آزادراه مرکز کشور را به جنوب کشور و استان فارس متصل می‌کند و امیدواریم که ادامه این پروژه به هرمزگان و بوشهر اتصال یابد و کشور از مزیت‌های دریا بیشتر استفاده کند. وی با تأکید بر اینکه آزادراه شیراز-اصفهان پروژه‌ای سبز است که ضمن کاهش مسافت، موجب صرفه‌جویی میزان زیادی از سوخت فسیلی و ایمنی رفت‌وآمد جاده‌ای می‌شود.  استاندار فارس با اشاره به اینکه این استان به دلیل وسعت جاده‌ها، پراکندگی سکونتگاه و بزرگی استان، رتبه اول تصادفات را داراست، گفت: خوشبختانه در یکی دو سال گذشته رتبه اول کاهش تلفات جاده‌ای را در سطح کشور داریم. 
دکتر رحیمی آزادراه شیراز-اصفهان را موجب افزایش ایمنی تردد جاده‌ای دانست و ادامه داد: بهره‌برداری از این پروژه موجب سرعت دسترسی به جنوب و مرکز کشور  شده و کاهش هزینه ترانسفر و حمل بار و مسافر و رونق اقتصادی استان و منطقه را به‌دنبال دارد. 
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه دولت سعی کرده است به تعهدات خود در اجرای پروژه آزادراه شیراز-اصفهان عمل کند، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید برای اکثر روستاهایی که راه نداشتند راه تأسیس شده، راه‌های فرعی به راه‌های اصلی، راه‌های اصلی به بزرگراه و بزرگراه به آزادراه تبدیل شده است.
 وی ادامه داد: علاوه بر آزادراه شیراز-اصفهان، آزادراه لامرد به پارسیان توسط بخش خصوصی در دست احداث است.
وی با اشاره به پروژه‌های مهم شیراز-جهرم-لار-بندرعباس و همچنین  شیراز-کوار-فیروزآباد-جم-عسلویه، افزود: ادامه پروژه شیراز-کازرون-بوشهر که قطعاتی از آن در دست احداث است و انتهای پروژه آزادراه شیراز-اصفهان با عنوان قطعه اول شیراز-بوشهر یا قطعه 8 شیراز-اصفهان موجب تسهیل تردد و حمل بار و مسافر می‌شوند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی