[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

پیشروی کرونا در مرزهای سلامت فارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش موارد شناسایی‌شده مبتلا به کووید ۱۹ در فارس به ۱۱۱۵۱ بیمار، گفت: متأسفانه طی روز گذشته تاکنون، سه هم‌استانی در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع موارد مرگ‌ومیر در فارس به ۱۴۷ نفر رسید.  
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بیان آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، افزود: از ابتدای شیوع این بیماری در فارس، هشت‌هزار و ۴۷۳ بیمار مبتلا با بهبودی کامل از مراکز درمانی ترخیص شده  یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند و هم‌اکنون  از مجموع ۴۵۵ بیمار بستری، ۴۰۲ بیمار مشکوک یا دارای علامت در مراکز درمانی بستری هستند و ۵۳ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند.
او چهار درصد موارد مبتلایان به این بیماری در فارس را در گروه سنی زیر ۱۰ سال اعلام کرد که خوشبختانه موردی از فوت در این گروه گزارش نشده، ۷۲ درصد مبتلایان مربوط به گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال و ۲۱ درصد مرگ‌ومیر نیز در این گروه بوده و درحالی‌که ۲۴ درصد موارد ابتلا در گروه سنی بالای پنجاه سال بوده، ۷۹ درصد مرگ‌ومیرها در این گروه سنی گزارش شده که این هشداری به عموم جامعه برای مراقبت بیشتر از گروه سالمندان جامعه است.
به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، میانگین سنی فوت‌شدگان در اثر کووید ۱۹ در فارس، ۶۵ سال و میانگین سنی مبتلایان نیز ۳۹ سال بوده است. در گروه مبتلایان ۵۴ درصد مردان و ۴۶ درصد بانوان و در موارد فوتی نیز ۵۹ درصد مردان و ۴۱ درصد بانوان بوده‌اند. دکتر همتی آمار بالای مبتلایان دیروز و روزهای اخیر در استان فارس را نشان‌دهنده روند افزایشی و گسترش این بیماری دانست و با بیان اینکه قدرت انتشار بیماری نیز بالا رفته است، گفت: بی‌توجهی عمومی نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله فیزیکی در این امر دخیل بوده است. او شرکت مردم در دورهمی‌های خانوادگی، مراسم ترحیم و عروسی، تجمعات در فضاهای متراکم و مراکز خرید، اتوبوس و مترو را از عوامل گسترش انتشار این بیماری برشمرد و از عموم مردم فارس تقاضا کرد فاصله فیزیکی را رعایت کنند، از ماسک استفاده کرده، دست‌های خود را به‌صورت منظم شست‌وشو دهند و از ترددهای غیرضروری شهری و برون‌شهری بپرهیزند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، در روزهای آینده خبرهای بهتری در این زمینه انتشار یابد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی