[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

بودجه فاضلاب صدرا کجا رفت ، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر: معاون برنامه‌ریزی و توسعه و نیز جمعی از مدیران شرکت مهندسی آبفا کشور از مراحل پایانی تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز بازدید کردند. درواقع در یک دهه گذشته اکثر مدیران اجرایی و قضایی از این پروژه بازدید کرده و عکس یادگاری گرفته اند اما هیچ‌کدام از این بازدید‌ها نتوانسته بوی بد فاضلاب را از مشام مردم ساکن در این شهر جدید دور و نیز از اثرات سوء آن بر محیط زیست و سلامت شهروندان پایین‌دست فاضلاب بکاهد. این در حالی است که مدیران دیروز و امروز آبفا باید پاسخ‌گوی نحوه مدیریت اجرایی و مالی خود باشند. چراکه یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه شهری خصوصاً در شهرهای جدید و جانمای آنان همین داستان فاضلاب است که اصولاً موردتوجه و کارشناسی و نیز ممانعت قرار نگرفته است. معاون برنامه‌ریزی و توسعه و جمعی از مدیران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و عملیات احداث این پروژه بزرگ زیست‌محیطی قرار گرفتند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، شاهین پاکروح، معاون برنامه‌ریزی و توسعه به همراه مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب، مدیرکل حراست و مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ شرکت آب و فاضلاب شیراز از مراحل پایانی این پروژه بازدید کردند و در جریان آخرین اقدامات و عملیات احداث قرار گرفتند.
در این بازدید که مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران حضور داشتند، آخرین مسائل موجود درخصوص روند افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شیراز موردبررسی قرار گرفت.
گفتنی است این پروژه بزرگ زیست‌محیطی با به‌کارگیری مدرن‌ترین تجهیزات پیشرفته با ظرفیت 100هزار مترمکعب در شبانه روز، جمعیت بیش از 600هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. ساخت این پروژه با توجه به توسعه شهر شیراز از سال 1388 و با تأمین اعتبار اولیه بانک جهانی در دستور کار قرار گرفت. این تصفیه‌خانه فاضلاب در زمینی به مساحت حدود 80 هکتار و در جنوب شرق شیراز بنا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی