[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

تصفیه‌خانه در قاب بازدید ، روزنامه شیراز نوین

جمعی از مسئولان شهری و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز اخیراً از مسیر عبور فاضلاب شهر جدید صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز بازدید کردند و نسبت به احتمال بروز فاجعه زیست‌محیطی ناشی از عبور فاضلاب در این مسیر هشدار دادند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، علی ناصری رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری، نواب قایدی رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، لیلا دودمان رییس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز به همراه محمد حسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز اخیراً از مسیر عبور فاضلاب به سمت شهر شیراز بازدید کردند.
سه عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید به اتفاق نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کردند و خواستار ورود دستگاه‌های متولی جهت بررسی و جلوگیری از ادامه این امر شدند.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز حجم ورود پساب فاضلاب صدرا به شیراز را بسیار زیاد دانست و آن را تهدیدی بسیار جدی برای سلامت شهروندان شیرازی قلمداد کرد.
علی ناصری عزم شورای اسلامی شهر شیراز و دستگاه‌های ذی‌ربط جهت پیگیری و رفع این مشکل را جدی دانست.
محمدحسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز وجود این معضل را عاملی برای آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی شیراز دانست و افزود: متأسفانه این پساب‌های آلوده می‌تواند به‌زودی به فاجعه‌ای زیست‌محیطی تبدیل شود.
پیش از این، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس چهارم خردادماه گذشته تأکید کرده بود: رفع تلاقی پساب تصفیه‌خانه قدیمی شهر صدرا با قنات مشهور به قره پیری باید در اولویت کار قرار گیرد و نباید حتی یک قطره پساب بعد از اتمام مهلت یک ماهه اعطایی وارد این قنات شود و امیدواریم موضوع بدون تشکیل پرونده قضایی مرتفع شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس افزود: مدیریت و پیگیری معضلات ناشی از فاضلاب شهری شهرستان شیراز و شهر صدرا برعهده اداره آب و فاضلاب شهرستان شیراز است و اداره کل حفاظت محیط زیست و مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در این ارتباط وظایف نظارتی دارند که درصورت مشاهده جرم باید مراتب را جهت برخورد قانونی و رسیدگی، به مراجع قضایی اعلام کنند.
وی برگزاری جلسات و پیگیری جهت رفع مشکل را یک فرصت برای دستگاه متولی دانست و گفت: درصورت مشاهده هرگونه اهمال و سهل انگاری در انجام وظایف قانونی طبق برنامه زمانی مقرر، مطابق ماده ۶٨٨ قانون مجازات اسلامی با تهدیدکنندگان علیه بهداشت عمومی برخورد خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس ادامه داد: دستگاه‌ها باید تلاش کنند با همکاری و تعامل مشکلات را حل و فصل کنند و نباید اجازه دهند حادثه‌ای رخ دهد تا آن‌ها در کنار یکدیگر قرار گیرند.
پیش از این، بوی بد فاضلاب شهر صدرا در شیراز ناشی از تولید گاز هیدروژن سولفید و متان نیز در حوضچه فرایند تصفیه فاضلاب موجب آزار برخی از شهروندان و ساکنان این منطقه شهری شده بود که شرکت آب و فاضلاب شیراز برای زدودن بودی بد از این منطقه مبادرت به ایجاد مشعل و برافروختن آتش بر فراز این تصفیه‌خانه کرده است.
شهر جدید صدرا که مردم به آن شهرک صدرا می‌گویند در غرب شیراز واقع شده و در فاصله ۲۰ کیلومتر با کلانشهر شیراز قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی