[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

تأثیر رنگ‌های خوراکی در سلامت کودکان تخریب‌کننده است، روزنامه شیراز نوین

رنگ‌های خوراکی که در غلات صبحانه، نوشیدنی‌های شیرین، شکلات، آب‌نبات و کیک وجود دارد و این مواد غذایی موردعلاقه کودکان بوده، در سلامت آن‌ها تخریب کننده است. به گزارش کارگر آنلاین، حمزه بابایی کارشناس علوم غذایی روز پنجشنبه گفت: رنگ‌های خوراکی نوعی از افزودنی‌های غذایی هستند که برخلاف مواد نگهدارنده، هیچ الزامی‌برای کاربرد ندارند و کاربرد آن‌ها فقط ظاهری و زیبایی است. این رنگ‌ها اشتها را تحریک کرده و از کاهش رنگ طبیعی خوراکی جلوگیری می‌کند. در نتیجه، مواد غذایی را جذاب و تمایل به مصرف را بیشتر می‌کند و به این ترتیب کارخانه‌های تولید خوراکی راحت‌تر می‌توانند محصولات خود را بفروشند. وی اظهار داشت: مطالعات جهانی نشان داده مصرف رنگ‌های خوراکی در بروز بیش‌فعالی کودکان تأثیر دارد و اگر کودکان رژیم غذایی فاقد رنگ‌های مصنوعی داشته باشند، آرام‌تر بوده و دقت و توجه آنها افزایش می‌یابد. بابایی تصریح کرد: برخی از رنگ‌های خوراکی در برخی افراد زمینه‌ساز واکنش‌هایی می‌شود که با علائم حساسیت غذایی بروز می‌کند.
وی درباره اینکه چگونه از مضرات رنگ‌های خوراکی در امان باشیم، گفت: از آنجا که امروزه رنگ‌های خوراکی کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند، پرهیز از مصرف آنها به‌طور کامل کمی‌مشکل است. به همین دلیل پیش از خرید هر نوع خوراکی آماده حتماً روی برچسب آن را بخوانید. این کارشناس ادامه داد: وجود رنگ خوراکی معمولاً روی محصول درج می‌شود، حتی اگر نوع آن مشخص نباشد. در صورت امکان انواعی بدون رنگ مصنوعی یا حاوی رنگ طبیعی را انتخاب کنید.
وی تصریح کرد: محصولات طبیعی همیشه بهترین انتخاب تغذیه هستند. به‌جای خرید تنقلات ناسالم مانند شکلات، آب‌نبات، نوشابه‌های گازدار، آبمیوه‌های صنعتی و... کودکان را به مصرف میوه‌ها، سبزیجات و خشکبار تشویق کنید و در صورت ضرورت خرید مواد غذایی آماده انواع بیولوژیک را انتخاب کنید که حداقل فایده آنها فقدان رنگ‌های صنعتی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی