[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

پاک‌سازی رگ‌های بدن با چند ماده غذایی مفید ، روزنامه شیراز نوین

با توجه به اهمیت زیاد حفظ سلامت رگ‌ها، چند خوراکی شگفت‌انگیز را که برای پاک‌سازی رگ‌های بدن مفید هستند، معرفی کرده‌ایم. به گزارش بهداشت‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای تقویت سلامت بدن، پاک‌سازی رگ‌هاست که با تأمین برخی مواد غذایی مفید، بدن در برابر بسیاری از بیماری‌ها قوی خواهد شد. طبق مطالعات گوناگون، گرفتگی رگ‌های خونی و درگیرشدن مناطقی از سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون و بروز بیماری‌های قلبی‌عروقی سالانه جان تعداد بسیاری از افراد را می‌گیرد. به همین علت الگوبرداری از تغذیه مناسب و کنارگذاشتن غذا‌های ناسالم یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها جهت پیشگیری از این بیماری‌هاست. در ادامه به معرفی برخی مواد غذایی مفید برای پاک‌سازی رگ‌های 
بدن پرداخته‌ایم.
سیر
سیر یکی از گیاهان دارویی است که بیشتر افراد از پودر یا حبه آن در تهیه غذا به‌خصوص کشک‌بادمجان، آش رشته، میرزاقاسمی ‌و… استفاده می‌کنند؛ جالب است بدانید که اگر آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب خون می‌شود و برای پاک‌سازی رگ‌ها و جلوگیری از انسداد آنها 
توصیه می‌شود.
سیب
سیب یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌هایی است که هم کالری کمی ‌دارد و هم فواید درمانی زیاد. این میوه به‌عنوان میوه چهارفصل شناخته شده است. سیب حاوی ترکیبی به نام پکتینه است که نقش مؤثری در کاهش کلسترول خون داشته و برای پاک‌سازی رگ‌های بدن مفید است.
ماهی
ماهی مغذی‌ترین غذای جهان شناخته شده است؛ چراکه تمامی‌ ویتامین‌ها، کلسیم، فسفر و دارای مقدار کمی ‌آهن، مس و سلنیوم را داراست و به همین علت برای مقابله با بیماری‌های گوناگون توصیه می‌شود. در واقع ماهی منبع فوق‌العاده‌ای برای اسید‌های چرب امگا ۳ بوده و این اسید‌های چرب به چربی‌های خوب معروف هستند که مصرف آنها بسیار حائز اهمیت است.
زردچوبه
کورکومین موجود در زردچوبه به علت خواص درمانی زیاد باعث محافظت از قلب و جلوگیری از سکته یا تپش دستگاه قلب و عروق می‌شود. اما باید بدانید که مصرف بیش از حد آن باعث بروز بیماری‌های دیگر ازجمله بیماری‌های گوارشی مانند نفخ، رفلاکس اسید معده و اسهال خواهد شد و به همین دلیل باید در استفاده از آن حد تعادل را رعایت کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی