[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

خطر جدی در کمین افرادی که این روزها زیاد می‌نشینند، روزنامه شیراز نوین

مدت زمان زیادی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا افراد زیادی مجبورند برای ساعت‌های متوالی پشت سیستم بنشینند یا گوشی‌به‌دست کارهایشان را پیگیری کنند. به گزارش خراسان، کم‌کم نتایج این بی‌تحرکی و یک‌جانشستن خودش را نشان می‌دهد؛ چه اینکه به‌طور معمول مردم جامعه ما تحرک کافی نداشتند و این وضعیت هم مزید بر علت شده است تا بیشتر بنشینند. افرادی که بیشتر از 6 ساعت در طول روز می‌نشینند، بیشتر در معرض بیماری‌ها قرار می‌گیرند. به‌تازگی در مطالعه‌ای جدید محققان دانشگاه پزشکی تگزاس برای اولین بار دست به پژوهشی زده‌اند تا مشخص کنند که آیا میزان فعالیت بدنی افراد، ارتباطی با مرگ ناشی از سرطان در آنها دارد یا خیر؟ ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
افزایش 82 درصدی احتمال فوت
در این پژوهش وضعیت نزدیک به هشت‌هزار آمریکایی بالای 45 سال موردارزیابی قرار گرفت. بعد از سنجش اولیه، به‌صورت میانگین تا پنج سال وضعیت این افراد پیگیری شد. از این تعداد 268 نفر بر اثر سرطان فوت شدند. وقتی میزان عادات رفتاری و سبک زندگی این افراد در مقایسه با افراد دیگری که مبتلا به سرطان شده‌اند اما بهبود پیدا کرده‌اند مقایسه شد، مشخص شد میزان فعالیت بدنی این دو گروه با هم تفاوت‌هایی اساسی دارد. افرادی که بر اثر سرطان فوت شده بودند، فعالیت بدنی بسیار کمی داشتند و مدت زمان زیادی در هر روز را می‌نشستند. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد گروه کم‌تحرک تا نزدیک 82 درصد بیشتر از گروه با فعالیت بدنی بالا، در معرض خطر فوت به‌واسطه سرطان قرار داشته است.
زیادنشستن آنقدر ضرر دارد که بعضی از کارشناسان ورزشی معتقدند با ورزش‌کردن هم نمی‌توانید به جنگ مضرات نشستن زیاد بروید. حتی اگر در هفته 7 ساعت (2 تا 3 ساعت در هفته توصیه می‌شود) هم ورزش کنید، باز نمی‌توانید با آثار منفی 7 ساعت نشستن پی‌درپی مقابله به عمل آورید. با این حال، سعی نکنید که از زیر ورزش و تمرین در بروید. درعوض تحرکتان را در طول روز با کمترنشستن بیشتر کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی