[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

۱۰میلیون کرونایی در جهان، روزنامه شیراز نوین

بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است و موارد جدید ابتلا و فوت ناشی از آن در برزیل، پرو و شیلی گزارش شده است.
به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۴۹۱هزار و ۸۵۶ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۹میلیون و ۷۱۴هزار و ۸۰۹ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون پنجمیلیون و ۲۵۰هزار و ۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.
از میان سه‌میلیون و ۹۷۲هزار و ۸۶۶ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، سه‌میلیون و ۹۱۵هزار و ۴۸۲ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۷هزار و ۳۸۴ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همچنین از پنج‌میلیون و ۷۴۱هزار و ۹۴۳ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، پنج‌میلیون و ۲۵۰هزار و ۸۷ نفر معادل ۹۱ درصد از موارد بهبودیافته و ۴۹۱هزار و ۸۵۶ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.
آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به‌لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند، تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دومیلیون و ۵۰۴هزار و ۵۸۸ مبتلا، ۱۲۶هزار و ۷۸۰ قربانی
۲. برزیل یک‌میلیون و ۲۳۳هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۵۵هزار و ۵۴ قربانی
۳. روسیه ۶۱۳هزار و ۹۹۴ مبتلا، ۸۶۰۵ قربانی
۴. هند ۴۹۱هزار و ۱۷۰ مبتلا، ۱۵هزار و ۳۰۸ قربانی
۵. انگلیس ۳۰۷هزار و ۹۸۰ مبتلا، ۴۳هزار و ۲۳۰ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۴هزار و ۵۶۶ مبتلا، ۲۸هزار و ۳۳۰ قربانی
۷. پرو ۲۶۸هزار و ۶۰۲ مبتلا، ۸۷۶۱ قربانی
۸. شیلی ۲۵۹هزار و ۶۴ مبتلا، ۴۹۰۳ قربانی
۹. ایتالیا ۲۳۹هزار و ۷۰۶ مبتلا، ۳۴هزار و ۶۷۸ قربانی
۱۰. ایران ۲۱۵هزار و ۹۶ مبتلا، ۱۰هزار و ۱۳۰ قربانی
پس از آن کشورهای مکزیک با ۲۰۲هزار و ۹۵۱ مبتلا، پاکستان با ۱۹۵هزار و ۷۴۵ مبتلا، آلمان با ۱۹۳هزار و ۷۸۵ مبتلا، ترکیه با ۱۹۳هزار و ۱۱۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۷۰هزار و ۶۳۹ مبتلا، فرانسه با ۱۶۱هزار و ۳۴۸ مبتلا، بنگلادش با ۱۲۶هزار و ۶۰۶ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۱۸هزار و ۳۷۵ مبتلا و کانادا با ۱۰۲هزار و ۶۲۲ مبتلا، کشورهای هستند که تاکنون بیش از ۱۰۰هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.
سپس قطر با ۹۱هزار و ۸۳۸ مبتلا، چین با ۸۳هزار و ۶۴۲ مبتلا، کلمبیا با ۸۰هزار و ۵۹۹ مبتلا، سوئد با ۶۳هزار و ۸۹۰ مبتلا، مصر با ۶۱هزار و ۱۳۰ مبتلا، بلژیک با ۶۱هزار و هفت مبتلا، بلاروس با ۶۰هزار و ۳۸۲ مبتلا، اکوادور با ۵۳هزار و ۱۵۶ مبتلا، آرژانتین با ۵۲هزار و ۴۵۷ مبتلا و اندونزی با ۵۰هزار و ۱۸۷ مبتلا بیش از ۵۰هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.
همچنین کشورهای هلند، اندونزی، امارات متحده عربی، سنگاپور، کویت، پرتغال، اوکراین، عراق، لهستان، عمان، فیلیپین، سوئیس، افغانستان، جمهوری دومینیکن، پاناما، بولیوی، ایرلند، رومانی، بحرین، سرزمین‌های اشغالی، نیجریه و ارمنستان تاکنون بیش از ۲۰هزار مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی