[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

ابلاغ برنامه‌های سال ۹۹ سند تحول بنیادین، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس از ابلاغ برنامه‌های سال ۹۹ با هدف اجرای جامع، کامل و متوازن سند تحول بنیادین به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق سراسر استان خبر داد.
فرهاد اسماعیلی در جمع مدیران آموزش و پرورش فارس، گفت: با تلاش همکاران در اداره کل آموزش و پرورش فارس، برنامه سال ۱۳۹۹ این استان که با عنایت به برنامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش بومی سازی شده است، تهیه و برای اجرا به ادارات نواحی، شهرستان‌ها و مناطق در سطح استان ابلاغ شد.
رئیس شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین در استان اظهار کرد: سند تحول بنیادین نقشه آموزش و پرورش و راه اصلی برون رفت از مشکلات این نهاد است و با هدف تحقق این مهم، برنامه سال ۱۳۹۹ این اداره‌کل مستند به برنامه‌های اجرایی این سند در طول برنامه ششم توسعه است. او عنوان کرد: متناظر با این ابلاغیه، ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان نیز باید با بهره‌گیری از برنامه ابلاغی نسبت به تدوین برنامه منطقه و شهرستان اقدام کنند.
اسماعیلی ادامه داد: مسئولیت نظارت راهبری، تدوین و اجرای برنامه‌های ابلاغی در سطح ادارات مناطق و نواحی بر عهده مدیران و رؤسای آموزش و پرورش است و لازم است آنچه را که به عنوان سیاستگذاری و برنامه‌ریزی از ستاد دریافت می‌کنند، پس از احصاء نیازها و شرایط موجود در سطح ادارات و مدارس، نسبت به طراحی، برنامه‌ریزی و تدوین برش منطقه‌ای همت گمارند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به مبنا بودن برنامه ابلاغی در توزیع و مصرف اعتبارات، بیان کرد: میزان تحقق اهداف کمی لحاظ شده در آن متناسب با منابعی که تخصیص می‌یابد قابل ارزیابی بوده و رصد و پایش این برنامه‌ها به صورت فصلی و بر اساس شاخص‌های تعیین شده انجام خواهد گرفت.
وی گفت: تدوین شاخص‌های اختصاصی و عمومی ارزیابی عملکرد بر اساس برنامه ابلاغی خواهد بود و ضرورت دارد واحدهای مربوطه ضمن ارزیابی از عملکرد مجموعه و تهیه گزارش پیشرفت دوره‌ای، میزان تحقق برنامه‌ها را رصد کنند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: با هدف اجرایی شدن برنامه‌های سند تحول بنیادین در مدارس و کلاس‌های درس، لزوم توجه به ساحت‌های ششگانه، توجه به اهداف دوره‌های تحصیلی و برنامه درسی در سطح مدارس و ترویج فرهنگ گفتمان سازی سند تحول مورد انتظار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی