[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

رمال میلیاردر اینترنتی در دام پلیس فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان خبر داد: 
رمال میلیاردر اینترنتی در دام پلیس فارس 

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فالگیر و رمال فضای مجازی در شیراز خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از احساسات شاکی، مبلغ یک میلیارد ریال از طعمه خود کلاهبرداری کرده بود. 
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری یک رمال و فالگیر از وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، پیگیری پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. این مقام مسئول افزود: شاکی در بازجویی اولیه عنوان داشت در زندگی شخصی‌ام دچار مشکل و ناراحتی زیادی بودم و به همین خاطر دنبال راهی برای از بین بردن اتفاقات شوم زندگی‌ام بودم تا اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی به یک صفحه دعانویسی و فالگیری برخورد کردم. وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهاراتش اذعان داشت در این خصوص ارتباط من با مدیر صفحه فالگیری آغاز و در محیط گفت‌وگو (Direct)، مشکلات عدیده زندگی شخصی خود را برای وی بازگو کردم که در طول 2 ماه و طی چند مرحله اقدام به واریز مبلغ یک میلیارد ریال به حساب آن کردم و بعد از گذشت چند وقت دیگر جواب پیام‌هایم را نمی‌داد و به مرور زمان متوجه شدم که وی با این ترفند از من کلاهبرداری کرده است. سرهنگ «سلیمانی» بیان داشت: موضوع در رصد کارآگاهان پلیس قرار گرفت و مأموران در تحقیقات و تجسس‌های خود توانستند متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی، او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند. سرهنگ «سلیمانی» عنوان داشت: متهم در بازجویی اولیه ضمن اقرار به کلاهبرداری یک میلیارد ریالی از شاکی، انگیزه خود را کسب درآمد از افراد دارای مشکل خانوادگی اعلام کرد. 
این مقام انتظامی با بیان اینکه رمالی، دعانویسی و فالگیری یک نوع اقدام متقلبانه برای تحصیل مال است، گفت: بی‌گمان برخی از مردم برای رفع مشکلات خود به جای مراجعه به متخصصان، به رمال‌ها رجوع می‌کنند که این امر پیامد‌های ناگواری را به دنبال دارد و افراد کلاهبردار در فضای مجازی با متوسل شدن به ابزارهای خرافی و سوء استفاده از اعتقادات شهروندان، به دنبال اخاذی و کسب منافع مالی هستند که می‌طلبد شهروندان هیچگاه برای رفع مشکلات خود به اینگونه موارد در فضای مجازی اعتماد نکنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی