[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

گردنبندی که دست‌زدن به صورت را هشدار می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

مهندسان ناسا گردنبندی با پرینتر ۳ بعدی ابداع کرده اند که به کاربر هشدار می‌دهد تا صورت خود را لمس نکند.
به گزارش مهر به نقل از انگجت، ناسا دستوراتی با منبع باز برای یک گردنبند ارائه کرده که با پرینتر ۳ بعدی ساخته می‌شود و اجازه نمی‌دهد فرد صورت خود را لمس کند. 
با توجه به شیوع ویروس کرونا کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می‌کنند از دست زدن به صورت خود خودداری کنند تا احتمال ابتلای آنان به کووید۱۹ کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می‌کند. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع کرده اند که «پالس» نام دارد.
این گردنبند مجهز به یک حسگر با گستره عملکرد ۱۲ اینچ و همچنین یک موتور ارتعاشی کوچک است. هنگامی که فرد دستش را به سمت سرش حرکت می‌دهد، این موتور ارتعاشی فعال می‌شود. هرچه انگشتان فرد به صورت او نزدیک تر شوند، میزان ارتعاش گردنبند نیز بیشتر می‌شود.
ناسا در بیانیه ای در این باره می‌گوید: هدف «پالس» کاهش گسترش کووید۱۹ است. فرد در صورت لمس سطوح آلوده و سپس لمس چشمان، دهان یا بینی به این بیماری مبتلا می‌شود.
البته ناسا اشاره می‌دهد این گردنبند با هدف جایگزین کردن ماسک طراحی نشده است و باید در کنار اقدامات دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ استفاده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی