[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

نقش صنعتگران شیرازی در ساخت و تزیین حرم‌های اهل بیت(ع) تعیین‌کننده است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس دیروز در بازدید از ستاد بازسازی عتبات عالیات با مسئول این نهاد مردمی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، مصیب امیری در این دیدار با اشاره به نقش هنرمندان و صنعتگران شیرازی در ساخت و تزیین حرم‌های اهل بیت، بیان کرد: هنرمندان رشته‌های مختلف معماری، حجاری، کاشی‌کاری، خاتم‌ساز، منبت‌کاری، قلم‌زنی و درودگری در استان با علاقه به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در ساخت، بازسازی و نگهداری عتبات مقدسه در ایران و عراق مشارکت فعال دارند.
او افزود: صنعتگران صنایع‌دستی با کاشی هفت‌رنگ، آینهکاری و خاتم‌سازی، زیبایی مسحور‌ کننده‌ای به حرم‌های معصومین و امامزادگان(ع) و امامان و اماکن مذهبی بخشیده‌اند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بیان کرد: از تمامی هنرمندان و صنعتگران زحمت‌کش، مسئول و کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات شعبه استان تشکر و قدردانی می‌کنم.
سرهنگ اسکندر قاسمی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس به تشریح اقدامات و فعالیت‌های این نهاد پرداخت و کار و هنر صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی را در بازسازی و نمایش دادن جلوه‌های زیبای هنری در حرم‌های اهل بیت بسیار با اهمیت دانست.
او افزود: این ستاد بدون بودجه دولتی و فقط با نذورات و کمک‌های مردمی به ایجاد فضاهای جدید در عتبات عالیات می‌پردازد و حفظ واحیای اماکن مقدسه و آثار میراث‌فرهنگی را نیز به عهده دارد.
سرهنگ قاسمی با اهدای لوح تقدیر و تندیس متبرک حرم از عتبات عالیات از زحمات و همکاری‌های مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تشکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی