[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آیت‌الله سبحانی: برخی از افرادی که در این مدت در انتخابات ثبت نام کردند به جایگاه نظام ضربه زدند ، روزنامه شیراز نوین

حضرت ‌آیت‌الله سبحانی گفت: بقای نظام بستگی به رضایت عموم دارد و رضایت عامه سبب بقای نظام است؛ از این رو تنها رضایت خاصه نمی‌تواند تأمین کننده بقای نظام باشد.
حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار رییس و جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، بر ضرورت حفظ آبروی نظام تأکید کرد و گفت: دشمنان در تلاش‌اند جمهوری اسلامی ایران را از دو راه فیزیکی و آبرویی مورد هدف قرار دهند.
وی افزود: برخی از افرادی که در این مدت ثبت نام انجام دادند به جایگاه نظام ضربه زدند و با این کار برخی می‌خواستند چنین ادعا کنند که قانونی نیست و هرکس بخواهد ادعای رییس جمهوری کند و نباید گذاشت این نگاه در جامعه ترویج داده شود.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که در قانون اساسی قیودی آمده که باید آن‌ها رعایت شود، اظهار داشت: چرا  اجازه می‌دهند هر کسی در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کند؟ این کار سبب نگرانی دغدغه‌مندان انقلاب شده است؛ ولی باید در آینده برای این دغدغه چاره‌اندیشی کرد.
وی در ادامه به مقاله خود درباره تبدیل شدن نظام انتخاباتی به جای نظام پارلمانی اشاره کرد و کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از مفاسد را از دلایل این پیشنهاد خود دانست.
حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این که امنیت بزرگترین نعمت برای کشور است، ابراز داشت: در محیط آتشی که دشمنان در کنار کشور ایجاد کردند خداوند این کشور را حفظ کرده است، باید قدردان تأمین کنندگان امنیت باشیم. وی عنوان کرد: بقای نظام بستگی به رضایت عموم دارد و رضایت عامه سبب بقای نظام است؛ از این رو تنها رضایت خاصه نمی‌تواند تأمین کننده بقای نظام باشد.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و معضلات اجتماعی خاطرنشان کرد: باید بررسی شود که منشأ بسیاری از طلاق‌ها چیست؟ ابتدا باید مشکل را ارزیابی و سپس ریشه‌یابی و پس از آن این مشکل را حل کرد.
وی با تأکید بر ضرورت مبارزه با قاچاق اضافه کرد: باید عزم و تلاش جمعی برای مبارزه با قاچاق وجود داشته باشد و مسئولان در این زمینه فعالیت جدی داشته باشند؛ نباید در برخورد با قاچاق با کسی تعارف کرد؛ با این کار می‌توان تولید و اشتغال را رونق داد.
حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به وضعیت بدحجابی گفت: به رؤسای جمهور در دوره‌های گوناگون تذکر دادیم که باید به وضع حجاب رسیدگی شود، علاقه به حجاب باید از درون بجوشد نه این که از خارج تحمیل شود و این کار جز با فرهنگ‌سازی صورت نمی‌گیرد.
وی در پایان دوباره به نام‌نویسی‌های نجومی در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: باید همگی پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشیم، ایشان واقعاً درد را درک و به بهترین عبارت درمان را بیان می‌کنند. پیشنهاد می‌شود که شورای نگهبان قانون اساسی را تفسیر کند تا سبب لطمه به آبروی نظام نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی