[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

راه نجات نظام تعلیم و تربیت نگاه شایسته‌سالاری در آموزش‌وپرورش است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین و میمند در مجلس شورای اسلامی، راه نجات آموزش و پرورش را دوری از نگاه سیاسی به آن و توجه به شایسته سالاری دانست و گفت: برای رفع مشکلاتی همچون مسکن فرهنگیان و هزینه‌های جاری آموزش و پرورش، باید تلاش کرد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود، این نهاد را خودکفا کرد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر محمدمهدی فروردین در شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های حوزه انتخابیه، با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدراس استان در فرمانداری فیروزآباد، گفت: به عنوان نمایندگان مردم در مجلس، همه تلاش خود را برای دفاع از حقوق فرهنگان و کاهش مشکلات آموزش و پرورش انجام خواهیم داد.
نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین و میمند در مجلس شورای اسلامی، ثبات مدیریتی را از عوامل مهم در نجات آموزش و پرورش دانست و گفت: این امر می‌تواند به توسعه و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت کمک کند. وی تأکید کرد: نیاز کنونی آموزش و پرورش نیاز‌های اقفتصادی نیست، بلکه کیفیت آموزش از تأمین زیرساخت‌ها مهم تر است.
دکتر فروردین با اشاره به نگرانی‌های معیشتی فرهنگیان، گفت: حقوق معلمان از پاک ترین دستمزدها در نظام اسلامی است اما این حقوق کفاف زندگی فرهنگیان و حفظ شأن و منزلت آن‌ها را نمی‌دهد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،گفت: برای رفع مشکلاتی همچون مسکن فرهنگیان و هزینه‌های جاری آموزش و پرورش، باید تلاش کرد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، این نهاد را خودکفا کرد.
وی با اشاره به تدوین قوانین مختلف در این راستا گفت: شورای آموزش و پرورش در سطح استان و شهرستان‌ها، می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی موجود بیشترین استفاده را برای خودکفاکردن آموزش و پرورش انجام دهند.
دکتر فروردین از فرمانداران شهرستان‌های حوزه انتخابیه خواست تا نسبت به آموزش و پرورش نگاه ویژه ای داشته باشند و با تعامل با بخش‌های مختلف، همچون نوسازی دغدغه مدیران آموزش و پرورش در زمینه ساخت و تجهیز فضا‌های آموزشی را رفع کنند. نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین و میمند در مجلس شورای اسلامی گفت: من نیز به عنوان نمایندگان مردم در مجلس، همه تلاش خود را برای دفاع از حقوق فرهنگیان و کاهش مشکلات آموزش و پرورش انجام خواهم داد.
وی بر لزوم توجه به مدارس عشایری و استثنایی در سطح شهرستان‌های یاد شده تأکید کرد و گفت: پذیرش مسئولیت دانش آموزان استثنایی در حقیقت یک جهاد است و باید به‌صورت ویژه به دانش آموزان استثنایی توجه کرد و امکانات رفاهی به آنها داد و تلاش کرد تا این مدارس تعطیل و منحل نشوند و جایگاه آنها حفظ شود. دکتر فروردین از مدیران ادارات آموزش و پرورش حوزه انتخابیه خود نیز خواست تا نسبت به جایگاه حوزه کاری خود در استان توجه نموده و برای ارتقای آن تلاش کنند. فرماندار شهرستان فیروآباد نیز با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در این جلسه در زمینه آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش با توجه به کمبود اعتبارات، به تنهایی قادر به حل همه مشکلات خود نیست؛ به ویژه در استان فارس که به دلیل وسعت زیاد و جمعیت دانش آموزی بالا این شرایط سخت تر نیز است. سید کمال علوی گفت: برای رفع مشکلات این نهاد تربیتی، نیازمند اولویت بندی مشکلات و کمبودها هستیم تا بر این اساس موارد مهم مورد توجه قرار گیرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی