[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان در دو نوبت صبح و عصر ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان در فارس، در دو نوبت صبح و عصر انجام می‌پذیرد که برای کاهش مراجعه حضوری اولیا نیز نوبت‌دهی اجرای این طرح، هم‌زمان با ثبت‌نام غیرحضوری است. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جلسه ستاد هماهنگی طرح سنجش نوآموزان فارس، گفت: برای رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی امسال اجرای طرح سنجش سلامت برای دانش آموزان ورودی پایه اول ابتدایی در دو نوبت  صبح و عصر انجام می‌پذیرد که  برای کاهش مراجعه حضوری اولیا، نوبت‌دهی اجرای این طرح نیز هم‌زمان با ثبت‌نام غیرحضوری است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: به‌منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در مراکز سنجش سلامت، علاوه بر توزیع ماسک در بین نوآموزان و اولیای آن‌ها، مواد شوینده کامل نیز برای ضدعفونی این اماکن در چند نوبت در روز آماده‌شده است.
وی در ادامه با اشاره به شرایط بحرانی موجود ناشی از شیوع کرونا، گفت: در بحران‌ها باید کلیشه‌ها و قالب‌ها را رها کنیم؛ چنانچه در برگزاری امتحانات حضوری نیز آموزش‌وپرورش فارس، ضمن هماهنگی با مدیریت عالی کرونا، این کلیشه‌ها را شکسته و طرح دانش آموزان مهمان در شهرستان‌های محل سکونتشان را اجرا کرد.
اسماعیلی با اشاره به اقدام آموزش‌وپرورش فارس در استفاده از ظرفیت‌های موجود در تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، گفت: تاکنون نزدیک به 400هزار ماسک دولایه و ماسک 4 لایه با طیف 20 تا 80 درصد در آموزش‌وپرورش استان تولیدشده که به دلیل استاندارد مطلوب در مراکز درمانی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد و از این نظر ما نگران تهیه اقلام و مواد ضدعفونی برای مدارس و مراکز آموزشی خود نیستیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس سلامت دانش آموزان را اولویت کاری خود دانست و گفت: ثبت‌نام در پایه‌های ورودی که در برخی از مراحل نیاز به حضور والدین است، باید طبق زمان‌بندی‌هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گیرد و افراد برای ثبت‌نام در مدرسه حاضر شوند.
وی یادآور شد: برای سایر پایه‌‌ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال‌های قبل، پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت‌نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می‌شود. مگر اینکه دانش‌آموزی از یک مدرسه بنا بر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی