[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

طرز تهیه پوره توت‌فرنگی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 2 ظرف
توت فرنگی: 570 گرم
شکر: 50-60 گرم
آب لیمو تازه: چند قطره

سس‌ها یکی از متنوع ترین طعم دهنده‌ها هستند که با مواد اولیه مختلف و به روش‌های گوناگون درست می‌شوند. تنوع خیلی زیاد سس‌ها باعث شده که برای هر پیش غذا، غذا و دسر از سس مخصوصی استفاده شود. سس‌ها فقط محدود به غذاها و سالادها نیستند و می‌شود آنها را به انواع دیگری هم طبقه‌بندی کرد. یکی از انواع سس‌ها، سس‌های میوه‌ای هستند که با طعم شیرین و فوق‌العاده، کاربردهای زیادی برای انواع دسر، کیک و شیرینی دارند. سس‌ها یا پوره‌های میوه‌ای ترکیبات خوشمزه‌ای هستند که هم در مصارف خانگی و هم در همه شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اغلب سس و پوره‌های میوه ای با میوه‌های تابستانی درست می‌شوند. پوره توت فرنگی نوعی سس میوه‌ای غلیظ بوده که ترکیبی خوشمزه از توت فرنگی و شکر است. این پوره به اسم سس توت فرنگی هم شناخته می‌شود. موارد استفاده از پوره توت فرنگی بسیار زیاد است. کافی است طرز تهیه این پوره را یاد بگیرید، این سس بی‌نظیر را درست کنید و آن را روی انواع کیک و شیرینی خانگی بریزید تا طعم فوق‌العاده توت فرنگی به تمام بافت کیک و شیرینی برسد. علاوه بر این می‌توانید از پوره توت فرنگی برای طعم دار کردن بستنی هم استفاده کنید. روی اسکوپ‌های بستنی وانیلی یا بستنی توت فرنگی از این سس خوشمزه بریزید و نوش جان کنید. خیلی از دسرها مثل پاناکوتا هم نیاز به سس میوه ای دارند. پوره توت فرنگی را روی پاناکوتا بریزید، آن را به دلخواه تزیین و سرو کنید. با درست کردن پوره توت فرنگی می‌توانید از آن به عنوان پرکننده لایه‌های کیک و شیرینی و همچنین تارت استفاده کنید. برای رنگی کردن خامه نیازی به رنگ‌های خوراکی ندارید. کافی است کمی از پوره توت فرنگی را با خامه قنادی ترکیب کرده و خوب بزنید تا رنگ و طعم آن را عوض کنید. موارد استفاده از پوره توت فرنگی محدودیت ندارد و شما می‌توانید با خلاقیت خودتان از آن در انواع دسرها، کیک‌ها و شیرینی‌ها استفاده کنید.
تا فصل تابستان تمام نشده از این میوه‌های خوشمزه استفاده کنید و پوره درست کنید. البته می‌توانید توت فرنگی‌ها را بشویید، آنها را در ظرف فریزری بریزید و چند ماه داخل فریزر نگهداری کنید تا در فصل‌های دیگر هم بتوانید از این پوره خوشمزه استفاده کنید. هر زمان خواستید توت فرنگی‌های یخ زده را بیرون بیاورید و با آن پوره توت فرنگی درست کنید. پوره توت فرنگی به‌تنهایی هم می‌تواند یک عصرانه خنک و دلچسب تابستانی باشد. با ما همراه شوید و طرز تهیه پوره توت فرنگی را از دست ندهید.

طرز تهیه
۱- توت فرنگی‌ها را بشویید و کلاهک (برگ) بالای آن را جدا کنید.
۲- توت فرنگی‌ها را داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزنند.
۳- بعد از یخ زدن توت فرنگی ها، آن‌ها را داخل کاسه ای بزرگ بریزید تا یخ آن آب شود.
۴- پس از ذوب شدن، توت فرنگی‌ها را به همراه آبشان داخل مخلوط کن یا میکسر بریزید. تا زمانی که توت فرنگی‌ها کاملاً له و پوره شوند، آن‌ها را با سرعت زیاد مخلوط کن میکس کنید.
۵- شکر را به پوره توت فرنگی اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا شکر‌ها کاملاً حل شده و پوره یکدست و غلیظ شود. کمی آب لیمو ترش به پوره اضافه کنید تا طعم آن بی نظیر شود.
۶- پوره توت فرنگی را داخل ظرف در بسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید. هر زمان خواستید آن را از یخچال بیرون آورده و استفاده کنید.
نوش جان!

نکات کلیدی
شما می‌توانید پوره توت فرنگی را در ظرف دربسته به مدت ۱ هفته در یخچال و ۱ ماه در فریزر نگهداری کنید.
برای طرز تهیه پوره توت فرنگی حتماً از توت فرنگی تازه و سالم، بدون لک و زدگی استفاده کنید.
با این مقدار مواد اولیه حدود ۳۰۰ میلی لیتر (۱ و ۱/۴ پیمانه) پوره توت فرنگی خواهید داشت.
میزان شکر پوره توت فرنگی را می‌توانید با توجه به موارد استفاده تان کم یا زیاد کنید. به عنوان مثال برای روی کیک یا پر کردن لایه‌های آن، می‌توانید پوره سیب را شیرین تر، و برای روی بستنی می‌توانید میزان شکر آن را کمتر کنید.
اگر از توت فرنگی تازه برای درست کردن پوره توت فرنگی استفاده می‌کنید، ابتدا آن‌ها را چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خنک شوند. سپس آن‌ها را برای پوره توت فرنگی استفاده کنید.
برای پوره کردن توت فرنگی‌ها می‌توانید از گوشت کوب برقی هم استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی