[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

شاه‌حسینی: فوتبال دست افراد سودجو باقی می‌ماند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اسبق کمیته انظباطی فوتبال گفت: حکایت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به گونه ای است که مسئولان نمی‌خواهند اطلاعات پیش نویس اساسنامه را به بیرون درز بدهند تا به اطلاعات اهل فن و کارشناسان افزوده شود.
به گزارش فارس، عبدالرحمن شاه حسینی با اشاره به اینکه فدراسیون نشین‌ها، کارشناسان، اصحاب رسانه و مردم را نامحرم می‌دانند، اظهار داشت: صحبت‌های من به احترام رسانه ملی و پاسخ به افکار عمومی است و خطاب ما به مسئولان فدراسیون فوتبال نیست. فدراسیون نشین‌ها در 10 سال اخیر هیچگاه نخواستند به انتقادات سازنده کارشناسان توجه کنند و اگر به صحبت‌ها و تذکرات کارشناسان توجه می‌کردند هیچگاه این معضلات را نداشتیم. اساسنامه معیوب و غیرقانونی که در سال 90 مورد اصلاح قرار گرفت، خیلی شفاف بود و الان راهی که رفته شده، مسیر غیرقانونی است. 
وی ادامه داد: حکایت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به گونه ای است که مسئولان نمی‌خواهند اطلاعات پیش نویس اساسنامه را به بیرون درز بدهند تا به اطلاعات اهل فن و کارشناسان افزوده شود. با پنهان کاری یک سیم خار دور فوتبال کشیده اند تا دلسوزان، مالکین اصلی و برندهای فوتبال کشورمان، اهلیتشان ثابت نشود و در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال شرکت نکنند و همچنان فوتبال در دستان این افراد سودجو باقی بماند.
شاه حسینی تأکید کرد: مسئولیت اصلاح اساسنامه مطابق بند یک ماده 23 اساسنامه، فقط با مجمع است و همه می‌دانند که هیچ پیش نویسی در مجمع مصوب نشده است. به هیچ عنوان قید و تبصره ای در این متن قانونی نیست که مجمع در اصلاح اساسنامه می‌تواند به مرجعی دیگر در فدراسیون محول کند.
شاه حسینی در خصوص اینکه باید اساسنامه در مجمع به رای گذاشته شود، تأکید کرد: پیشنهادات در اساسنامه نیز باید در مجمع فدراسیون فوتبال با تعداد 50 به اضافه یک رأی بیاورد. به گفته خودشان این اساسنامه ای که بین فدراسیون فوتبال و فیفا رد و بدل می‌شود هنوز در مجمع ما مطرح نشده است. اگر اساسنامه امروز آماده باشد و تشریفات را رعایت کنیم باید 30 روز دیگر جلسه مجمع را تعیین کنند.
وی افزود: به عمد در حال خریدن زمان هستند که عمر بعضی از موقتی ها، طولانی شود و هرج و مرج‌ها ادامه داشته باشد. هیچ کس هنوز نامه‌های فیفا را ندیده که چه ایراداتی گرفته است و پیش نویس اساسنامه را که این آقایان تهیه کردند به بیرون نیامده است. اگر این پیش نویس در اختیار اصحاب رسانه و کارشناسان حقوقی قرار بگیرد، اظهار نظر این دلسوزان باعث می‌شود که اعضای مجمع اطلاعاتشان افزوده شود. 
شاه حسینی با اشاره به پنهان کاری در مورد تصویب اساسنامه، تأکید کرد: اساسنامه ای که با هماهنگی فیفا و به تصویب مجمع از دل این فدراسیون بیرون خواهد آمد، اساسنامه مورد تأیید برندهای فوتبالی و مالکین واقعی فوتبال کشورمان نیست. همان معایب، دوباره ایرادات گرفته خواهد شد و آبی از این اسناسنامه گرم نمی‌شود!
کارشناس حقوقی کشورمان یادآور شد: شایعاتی از ایرادات فیفا بیرون می‌آید که دو نماینده وزارت ورزش و جوانان حذف شوند و استقلال فدراسیون حفظ شود و ترکیب اعضا نیز تغییر پیدا کند. سؤالاتی مطرح است؛ اعضای جدید چه کسانی هستند؟ آیا برندهای تاریخ فوتبال ایران هستند؟ یا از آن آدم‌هایی که به سیاسیون وصل هستند! این ماجراها 6 ماه طول کشیده و مطمئن باشید این بی سر و سامانی فوتبال ادامه دار است. 
شاه حسینی که با برنامه آفساید، رادیو جوان گفت و گو می‌کرد، خاطرنشان کرد: فیفا می‌گوید فدراسیون‌های عضو، باید مقررات اختصاصی و فنی را رعایت کنند و به قوانین داخلی کشورشان نیز احترام بگذارند. در پیش نویسی که به فیفا ارسال شده دو پیشنهاد ارائه شده، فدراسیون فوتبال جز نهادهای عمومی غیردولتی مشمول ماده 584 قانون تجاری بوده و پیشنهاد دیگر هم در مورد استقلال فدراسیون است. اگر امروز، حمایت‌های مالی دولت از فدراسیون فوتبال گرفته شود، آیا فدراسیون فوتبال توان اداره مالی کامل خود را دارد؟ همه موافق استقلال فدراسیون فوتبال هستند ولی نه اینکه فردا کاسه گدایی را به سمت دولت دراز کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی