[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

پرونده تولید بازخوانی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس در نشست شورای عالی بسیج حقوقدانان استان از بررسی مجدد پرونده واحدهای تولیدی و اقتصادی استان که توسط بانک‌ها توقیف شده‌اند، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در جمع اعضای شورای عالی بسیج حقوقدانان استان ضمن تبریک دهه کرامت، حمایت‌های قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی از ریاست قوه قضائیه و عملکرد یک‌ساله دستگاه قضا را باعث خرسندی و انگیزه بیشتر قضات و کارکنان مجموعه قضایی کشور در انجام وظایف خواند و بیان داشت: بی‌تردید آثار مثبت این رهنمودها در تلاش مضاعف همکاران در ماه‌های آتی مشاهده خواهد شد.
وی حمایت قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی از دستاوردهای رئیس دستگاه قضا در خصوص ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی تملک‌شده توسط بانک‌ها را حاکی از طی‌شدن مسیر صحیح حمایت‌های دستگاه قضایی از واحدهای تولیدی و اقتصادی دانست و گفت: ما در استان فارس طی یک سال گذشته با به‌کارگیری دستورالعمل‌های ابلاغی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی، از واحدهای تولیدی درگیر مشکل حمایت‌های قاطع و مناسبی به عمل آورده‌ایم و این روند را در سال جدید نیز ادامه خواهیم داد.
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه با تأکید بر اهمیت تحقق هرچه بهتر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دستگاه قضایی در راستای جهش تولید، گفت: دستوراتی جهت احصاء و بررسی مجدد واحدهای تولیدی توقیف‌شده توسط بانک‌ها صادر شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد: این اقدام توسط دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری فارس انجام خواهد شد و در همین راستا کلیه محاکم و مراجع قضایی استان با این دبیرخانه همکاری خواهند کرد.
وی در ادامه در خصوص مباحث خانواده در استان و در راستای اجرای طرح «خانواده متعالی» خواستار تشکیل کارگروه علمی‌پژوهشی با مدیریت دانشگاه شیراز شد و بیان داشت: در استان فارس 13 نهاد مختلف امورات مرتبط با نهاد خانواده را رصد، پایش و سیاست‌گذاری می‌کنند که این امر باعث پراکندگی اقدامات شده است.
رئيس كل دادگستری استان فارس همچنين خاطرنشان ساخت: پيشنهادات و نتايج عملكرد كارگروه علمی‌پژوهشی در راستای اصلاح رويه‌ها در حوزه خانواده در شورای فرهنگی عمومی مطرح و به بحث و گفت‌وگو گذاشته خواهد شد.
این مقام قضایی استان تأکید کرد: لازم است این 13 نهاد در راستای تمرکزگرایی به‌صورت واحد عمل کنند تا امورات مرتبط با حوزه خانواده از یک سیاست یکسان تبعیت کند.
وی همچنین خواستار اقدام فرهنگی نهادهای مرتبط در راستای ارتقای اخلاق خانواده شد و اظهار داشت: متأسفانه رسانه‌های معاند همه نیرو و امکانات خود را به میدان آورده‌اند تا اساس و بنیان خانواده‌های ایرانی را متزلزل کنند؛ لذا باید همه امکانات و توان خود را چه در حوزه فرهنگی، چه در حوزه توجه به اقتصاد و معیشت خانواده و چه در بخش حمایت‌های حقوقی و قضایی در امر صیانت از خانواده‌ها متمرکز کنیم.
گفتنی است در این جلسه اعضای شورای عالی بسیج حقوقدانان شامل مسئولین قضایی، دانشگاهی و اجرایی استان به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در راستای دستورات جلسه پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی