[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دستاورد دین اسلام، احیای منزلت معنوی زنان است، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند دین مبین اسلام، احیای شأن و منزلت معنوی زنان و دختران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، سیده معصومه دستغیب با بیان اینکه اسلام برای دختران، شأن و منزلت ویژه ای قائل شده که احترام پیامبر اکرم(ص) به دخترشان فاطمه(س)، نمونه ‌ای از یک الگوی صحیح و منطقی نسبت به دختران است، تأکید کرد: اگر کسی خودش را به عنوان مسلمان معرفی می‌کند، رفتارش نیز با دختران باید مطابق با رفتارها و نگاه پیامبر به دختر و خانواده اش باشد.
وی راه چاره برای ادای احترام به منزلت دختر را در آگاهی بخشی و رهنمون‌های اندیشمندان و استادان اخلاق جست‌وجو می‌کند و می‌گوید باید مردم را نسبت به جایگاه دختران و تکالیفی که جامعه در قبال آنها دارد آگاه کرد. وی با بیان اینکه خانواده در واقع اولین کانون تربیت افراد محسوب می‌شود و با توجه به نقش اساسی و پایه ای مادران در خانواده، گفت: نیروی پرقدرتی که باعث خواهد شد جوانان به سعادت واقعی نائل شوند وجود مادری است که شجاعت و اعتماد به نفس دارد و پدری که حامی خانواده است. بانوان با تربیت صحیح خودش انسان می‌سازد و جامعه به را به سمت شکوفایی سوق می‌دهد. پس تربیت و آموزش دختران نقش اساسی در پیشرفت جامعه دارد و جامعه نیز نقش مهمی برای ایجاد امنیت و احساس اعتماد در دختران دارد. در نتیجه نقش‌آفرینی جامعه برای خانواده و به ویژه دختران باید زیاد شود. مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس افزود: خیریه هایی در استان فارس هستند که خدمات خوبی به حوزه خانواده و زنان سرپرست خانوار ارائه می‌دهند اما متأسفانه خیریه‌های ازدواج آنطور که باید نه از نظر تعداد و نه از نظر کیفیت و نوع خدمات مطلوب نیستند. یکی از مشکلات و دغدغه‌های جوانان ما مقوله ازدواج مناسب است که اینگونه خیریه‌ها هم می‌توانند جوانان را به این سنت حسنه تشویق کنند و هم تسهیلگر برخی نیازهای آنان باشند.
ایشان با بیان نیازمندی‌های دختران استان فارس در زمینه فعالیت ورزشی سالم بیان نمود: حوزه بانوان استانداری فارس در حال پیگیری افزایش تعداد و کیفیت پارک بانوان در شیراز و شهرستان‌های استان فارس است و برای بهره مندی زنان جامعه از سلامت و رفاه بیشتر ایجاد ورزشگاه‌های خاص بانوان بایستی مد نظر قرار گیرد.
 مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به قابل حل بودن مسئله اشتغال دختران گفت: بانوان با افزایش مهارت‌ها و توانمندی‌ها می‌توانند در جایگاه‌های مناسب مشغول به کار شوند که بدین منظور بیش از ۱۲۰۰ بانوی سرپرست خانوار و دختران مجرد در دوره‌های مهارت آموزی فنی و حرفه ای به صورت رایگان شرکت کرده‌اند تا زمینه ورود آنها به بازار کار فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی