[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

فارس فردا میزبان رئیس جمهور است- کلید ۴۱۱ پروژه فارس در دستان روحانی، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- امین افشار رئیس جمهور برای یک سفر یک روزه فردا وارد استان می‌شود. به گزارش خبرنگار شیراز نوین، استاندار فارس پیش از ظهر دیروز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: رئیس‌جمهور صبح پنجشنبه برای یک سفر یک روزه پروژه محور وارد استان خواهد شد. محمد علی افشانی با متفاوت دانستن این سفر با سفرهای پیشین افزود: رئیس جمهور برای شرکت در روز بزرگداشت سعدی که ۳۱ فروردین است به شهر شیراز سفر خواهد کرد و در کنار این مراسم چندین پروژه به دست وی افتتاح خواهد شد. وی با تاکید بر پروژه‌محور بودن سفر روحانی به استان فارس توضیح داد: روز پنجشنبه بیش از ۴۰۰پروژه با اعتباری بالغ بر هزارو۵۴۷ میلیارد تومان به دست رئیس جمهور افتتاح خواهند شد. استاندار فارس افزود: همه وزیرانی که افتتاح پروژه و شروع یک پروژه را داشته باشند نظیر وزیر بهداشت، راه و ترابری، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت معدن و تجارت، وزیر کشور، نیرو، ارشاد و جمعی از معاونان روحانی را در این سفر همراهی خواهند کرد. وی با تاکید بر حضور رئیس جمهور در مکان افتتاح یکی از پروژه‌ها و افتتاح همزمان دیگر پروژه‌ها به‌صورت ویدیو کنفرانس تشریح کرد: در این سفر بیمارستان ۶۰۰تخت خوابی صدرا با اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۱۰۰هکتار که یک مجموعه دانشگاهی کم نظیر در کشور است به بهره برداری خواهد رسید. وی ادامه داد: پروژه دوم که در سفر رئیس جمهور به بهره خواهد رسید ورزشگاه ۵۰هزار نفری میانرود است که با اعتباری بالغ بر ۸۰میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. وی اضافه کرد: کلنگ این پروژه در سال ۸۶ زده شد که تا سال ۹۴ تنها ۲۰میلیارد تومان در آن هزینه شده بود و در سال ۹۵ حدود ۵۸میلیارد تومان به این ورزشگاه اختصاص داده شد که خوشبختانه توانستیم این استادیوم را که چندین سال عملیات احداث آن عملا تعطیل شده بود به اتمام برسانیم. نماینده عالی دولت در استان فارس پروژه سوم را اینگونه توضیح داد: سد مخزنی چشمه عاشق نیریز که یکی از نیازهای مردم این منطقه است با اعتبار ۸۰میلیارد تومان که اکنون بیش از ۴۴میلیون متر مکعب آب در خود ذخیره دارد نیز در سفر رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید. وی دیگر پروژه‌های آماده بهره برداری استان را که با سفر روحانی به بهره برداری خواهند رسید را اینگونه بیان کرد: افتتاح سه کیلومتر از مترو شیراز (نمازی تا چهاراه زند) با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان، افتتاح سه هزارو ۳۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار با اعتباری بیش از ۲۲. ۵میلیارد تومان، افتتاح مجموعاً ۵۴ کیلومتر راه اصلی در محورهای سروستان خرامه، فیروزآباد و فسا، آبرسانی به ۷۱ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد تومان، افتتاح ۲۲پروژه کشاورزی با اعتبار ۶۳میلیارد تومان، افتتاح شهرک‌های صنعتی با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد تومان، افتتاح فضاهای آموزشی با هزینه ۱۳. ۵میلیارد تومان، افتتاح مرکز جمع‌آوری معتادان با اعتباری بالغ بر ۶. ۴ میلیارد تومان، افتتاح ۳۳طرح صنعت و معدن با اعتبار ۱۲۵میلیارد تومان، افتتاح کارخانه تولید سرامیک آباده، افتتاح شش هزارو ۲۰۰مترمکعب طرح سنجش و مهارت با هزینه ۳. ۵میلیارد تومان، افتتاح ۲۲۰ پروژه بهداشت و درمان، افتتاح ده کتابخانه عمومی با اعتبار ۳۰میلیارد تومان، ۱۲ پروژه صنایع الکترونیک با اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان و دیگر طرح‌ها که مجموعاً ۴۱۱ پروژه با اعتبار کلی هزارو ۵۴۷ میلیارد تومان در این سفر به بهره برداری خواهند رسید. 
افشانی با تاکید بر نبود تشریفات در سفر ریاست جمهوری به فارس، پروژه هایی که عملیات احداث آنها شروع خواهد شد را اینگونه بیان کرد: طرح شهر سلامت در زمینی به مساحت ۸۰۰هکتار که مجموعه کاملی از بیمارستان‌های متعدد و مکان‌هایی برای اقامت همراهان با  ۷. ۸ میلیارد دلار اعتباراست، شروع خواهد شد که باید در طرح پنج ساله به اتمام برسد و تمام سرمایه گذاری را بخش خصوصی انجام خواهد داد. استاندار فارس افزود: پروژه بعدی که شروع عملیات عمرانی آن در سفر رئیس جمهوری کلید خواهد خورد طرح توسعه پاسارگاد با اعتبار بالغ بر هزارو ۲۵۶ میلیارد تومان است. 
افشانی دیگر طرح‌هایی که عملیات احداث آنها شروع خواهد شد را اینگونه عنوان کرد: گازرسانی به سه شهر و ۲۶۰ روستا، شروع عملیات احداث ۳۱کیلومتر از بزرگراه پل برین به سمت شهرستان رستم و ۳۶ پروژه درمانی در چند شهرستان با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان از دیگر این طرح‌هاست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی