[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدا، روزنامه شیراز نوین

اعضای شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فارس در نشست مشترک با رئیس و دست اندرکاران ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز و مدیریت حوزه‌های علمیه استان، ضمن تشریح دیدگاه‌های فرهنگی و مأموریت‌های سازمانی این جمعیت و انعقاد تفاهم نامه همکاری با امضای مدیرعامل، خانه هلال را در مسجد جامع شهدای شیراز در جوار حرم مطهر شاهچراغ(ع) افتتاح کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، مدیر عامل جمعیت استان در این نشست با تبریک دهه کرامت و زادروز حضرت احمد ابن موسی(ع)، به اقدامات فرهنگی این جمعیت اشاره و اظهار کرد: ما در جمعیت هلال احمر فارس جلسات فرهنگی ماهانه برگزار می‌کنیم و تمامی برنامه‌ها پیش از اجرا به لحاظ کیفیت محتوایی و اهداف و نتایج قابل انتظار به تصویب می‌رسند.
حسین درویشی حضور و فعالیت داوطلبانه تعداد قابل توجهی از اعضای جوان، امدادگر و داوطلب در جمعیت هلال احمر را یک فرصت مغتنم توصیف و بیان کرد: بخش مهمی از برنامه‌های فرهنگی جمعیت هلال احمر به این قشر آینده ساز اختصاص دارد به ویژه آنکه تأسیس کانون‌های طلاب جوان در حوزه‌های علمیه که سابقه فعالیت آنها به زلزله بم برمی‌گردد، گام مهمی در جهت تقویت بنیان‌های فرهنگی در جمعیت است.
درویشی وجود دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها را از دیگر امتیازات فرهنگی جمعیت هلال احمر برشمرد و با اشاره به اثرگذاری فرهنگی و نظارتی این دفتر در روند فعالیت‌های جمعیت، افزود: در فرایند تأسیس خانه‌های هلال از جمله 46 خانه هلال و نزدیک به 500 خانه داوطلب در استان فارس و همچنین نظارت بر فعالیت‌های این خانه‌ها، دفتر نمایندگی ولی فقیه نقش مهم و مؤثری دارد.
وی با قدردانی از اقدامات ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز در جریان سیل فروردین ماه 98 و اسکان اضطراری مسافران در مسجد جامع شهدای این شهر، گفت: مسجد جامع شهدا قابلیت و استانداردهای لازم را برای قرار گرفتن در فهرست ثبت شده مراکز اسکان اضطراری کلانشهر شیراز دارد. مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در ادامه از ارتباط گسترده اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و زنان خانه دار با ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز سخن گفت و از آمادگی جمعیت هلال احمر برای برگزاری کلاس‌های آموزشی با رویکرد امدادی و فرهنگی ویژه جامعه هدف یاد شده خبر داد.
درویشی با استقبال از پیشنهاد پوشش امدادی و ارائه خدمات مربوطه به نمازگزاران جمعه در شیراز توسط اکیپ‌های جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: امضای تفاهم نامه همکاری با ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز این انتظار از جمعیت هلال احمر را برآورده خواهد کرد. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس نیز با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک شورای فرهنگی این جمعیت با ستاد برگزاری نماز جمعه و مدیریت حوزه‌های علمیه استان، این نشست را به مثابه یک مانور فرهنگی تشبیه کرد و گفت: شناخت و اشراف آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از مأموریت‌های جمعیت هلال احمر فرصت مناسبی برای تعامل و همکاری دوسویه به ویژه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، امدادی و آموزشی است.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بهادری افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدای شیراز را در راستای همین اقدام فرهنگی دانست و افزود: سعی ما این بوده است که با افتتاح خانه هلال در این مسجد و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری، یک پل ارتباطی بین جمعیت هلال احمر و ستاد برگزاری نماز جمعه و مدیریت حوزه‌های علمیه در استان فارس، در ذیل سیاست‌های فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع)، ایجاد نماید. افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدای شیراز و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین جمعیت هلال احمر فارس و ستاد برگزاری نمازجمعه شیراز و مدیریت حوزه‌های علمیه استان، دیگر برنامه‌های حاشیه ای این نشست بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی