[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

عمران در اقلید نفس تازه کرد ، روزنامه شیراز نوین

عمران در اقلید نفس تازه کرد 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس:
 ۲۷میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اقلید اختصاص یافت 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از توزیع 7/27 میلیارد تومان اعتبار استانی در شهرستان اقلید خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، دکتر نوروزی روز دوشنبه مورخ 09/04/1399 در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اقلید که با حضور دکتر مسلم صالحی نماینده مردم شریف این شهرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی اقلید تشکیل شده بود، گفت: در سطح استان فارس مبلغ ۱۷۶۵ میلیارد تومان اعتبار ملی جهت تزریق به ۱۵۰طرح اختصاص یافته است. وی با بیان اینکه سرجمع اعتبارات عمرانی در استان فارس مبلغ ۳۲۵۰ میلیارد تومان است که بزودی تزریق خواهد شد، اظهار امیدواری کرد وضعیت تخصیص به گونه ای باشد که شاهد رشد و عمران استان فارس باشیم. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با تأکید بر اینکه همه استان و شهرستان ها، محدود به این اعتبارات نیستند، تصریح کرد: مبلغ 7/27 میلیارد تومان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اقلید توزیع می‌شود. دکتر نوروزی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات در سال جاری تا به امروز خوب بوده است، اظهار داشت: در بخش اعتبارات ملی (پروژه‌های عمرانی کشور) تاکنون ۸۶ درصد تخصیص اعتبار، در بخش پروژه‌های ملی با ویژگی استانی تاکنون ۵۶ درصد تخصیص اعتبار و همچنین در بخش اعتبارات ملی استان تاکنون ۸۰ درصد تخصیص اعتبار داشتیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش از تخصیص ۳۰۰ میلیون تومانی به مرکز آموزش عالی اقلید، تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومانی به راه آهن اقلید به یزد، تخصیص ۶ میلیارد تومانی به محور ارتباطی سورمق-اقلید-یاسوج (طریق الرضا) و تخصیص ۸ میلیارد تومانی به پروژه ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی تنگ براق خبر داد و خاطر نشان ساخت: در خصوص احیای تالاب‌های استان فارس حدود ۳ میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته است که تلاش داریم بخشی از این مبلغ را در حوزه لایروبی و احیای دریاچه کافتر اقلید اختصاص دهیم. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از معرفی ۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی و همچنین معرفی ۳۳ پروژه جهش تولید در سطح استان فارس خبر داد و با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های قابل خاتمه در سال ۱۳۹۹، یادآور شد: نزدیک به ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار پروژه استانی در این خصوص در سطح فارس داریم، که اگر تخصیص مناسب بگیرند امیدواریم تا قبل از اتمام دولت تدبیر و امید، این پروژه‌ها را به بهره برداری برسانیم.
دکتر نوروزی در بخش پایانی سخنانش از تسویه ۳۰۰ میلیارد تومانی بدهی دولت به پیمانکاران، بدون پرداخت یک ریال با استفاده از ظرفیت تهاتر خبر داد و تأکید کرد: با توجه به محدودیت‌های بودجه ای، نباید صرفاً به این اعتبارات ناچیز محدود شد که می‌طلبد مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان اقلید از ظرفیت‌های قانون بودجه نهایت استفاده را ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی