[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی فارس : تعامل و هماهنگی بین شورا و شهرداری مثال‌زدنی است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر-سمیرا مولودی مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز دیروز با حضور شهردار شیراز فرمانده نیروی انتظامی و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، فرمانده نیروی انتظامی فارس در این مراسم گفت: در سایه همدلی و تعامل خاصه در بین کلان‌شهرها، شیراز دارای شاخصه امنیت بالایی است. 
سردار گودرزی با اشاره به دوران خدمت خود در 16 استان کشور خاطر نشان کرد: در بین تمام استان هایی که خدمت کردم، حقیقتاً جایی شبیه فارس ندیدم که تا این حد هماهنگی بین شورا و شهرداری وجود داشته باشد. او در ادامه اظهار داشت: ای کاش از قبل می‌دانستم و دست‌نوشته‌های توریست‌های اروپایی را که ایام نوروز به اینجا سفر کرده بودند با خود می‌آوردم که همگی متفق القول از امنیت بالای شهر صحبت می‌کردند. 
فرمانده نیروی انتظامی استان فارس اذعان داشت: در هیچ شهری، شهرداری محل مناسبی همچون سلامی برای معتادین احداث نکرده است. 
سردار گودرزی گفت: اقدامات شهرداری از ابتدا تا انتهای تعطیلات، توفیق خدمت گذاری به مردم فهیم و فرهنگ دوست شیراز بود. این تعامل و هماهنگی بین شورا و شهرداری در هیچ کجای کشور وجود ندارد. 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مؤلفه‌های خوب شیراز اظهار داشت: امنیت، تعامل و همدلی بین دستگاه‌ها و آمادگی دستگاه‌هایی غیر از شهرداری همچون آموزش و پرورش و میراث فرهنگی از مؤلفه‌های خوب این شهر است. 
غلام مهدی حقدل تلاش شهردار و همکارانش را در ستاد نوروزی کاری بزرگ و عاشقانه خواند و گفت: با یقین می‌توان گفت که اینها ثروت بزرگی است. او به خدمات ارائه شده توسط شهرداری طی 4 سال گذشته اشاره کرد و اذعان داشت: امید است این تعامل و همدلی حفظ شود. 
شهردار شیراز در این مراسم با بیان اینکه تلاش ستاد نوروزی شهرداری بی وقفه و 24 ساعته بوده است، گفت: شهر شیراز از دیرباز به مهمان نوازی معروف و شهره بوده است و هر سال با انجام نظرسنجی از مهمانان نوروزی این نتیجه حاصل می‌شود که از نقاط قوت این شهر محسوب می‌شود. 
علیرضا پاک فطرت افزود: هر ساله اگر نقاط منفی در خدمات‌رسانی دستگاه وجود داشته باشد سعی در برطرف کردن آن داشته ایم. 
او در ادامه افزود: به خاطر دارم در سال 89 شب عید مسافران هر کجا که علاقه مند بودند اقدام به نصب چادر می‌کردند و این امر سبب بروز هرج و مرج شده بود. تصور کنید مسافران نیمه شب برای استفاده از سرویس بهداشتی با لباس راحتی در خیابان و شهرداری سردرگم بودند. 
شهردار شیراز با بیان اینکه اوضاع ساماندهی مسافران در سال 96 قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست، اظهار داشت: آمار تصادفات درون شهری ارائه شده در سال گذشته 14 نفر بود که امسال به 4 نفر کاهش پیدا کرده است و در بحث جمع‌آوری معتادین نیز شهرداری با احداث مرکز سلامی توانست بسیار خوب عمل کند و شب عید در حدود 700 نفر را در این مرکز جای دهد. پاک فطرت با اشاره به راه اندازی مددسرای مهربانی بیان داشت: شب عید امسال در حدود 400 نفر مهمان این مدد سرا بودند. او افزود: شیراز و خدمات ارائه شده آن به مسافران نوروزی می‌تواند برای دیگر شهرهای کشور الگو باشد. از 4 الی 5 ماه مانده به نوروز برنامه ریزی‌های لازم انجام شده بود. همچنین قابل ذکر است که امسال کمترین آسیب متوجه پارک‌ها و تأسیسات شد که مردم فهیم شیراز نیز خود در امر نگهداری این فضاها کمک کردند. 
شهردار شیراز با بیان اینکه کاهش هزینه‌های نگهداری سبب انجام امور عمرانی بیشتر از سوی شهرداری می‌شود و کسانی که در ایام نوروز باعث نشستن لبخندی بر لب مردم و مسافران شدند ثواب آن قابل قیاس با هیچ عبادتی نیست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی