[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

۱۷ اثر رسانه ملی راهی یک جشنواره خارجی شدند، روزنامه شیراز نوین

۱۷ اثر در بخش‌های رادیویی و تلویزیونی به جشنواره «ای بی یو پرایز» راه پیدا کردند. به گزارش مهر، به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل امور بین الملل رسانه ملی در نشستی با اصحاب رسانه از رویکردهای نوین این اداره کل برای حضور در جشنواره‌های بین‌المللی سخن گفت. علی فهیم دانش مدیرکل امور بین الملل سازمان صداوسیما در این نشست با بیان اینکه جشنواره‌های بین‌المللی فرصتی برای معرفی توانمندی‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی‌ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های رسانه‌ای دنیا در زمینه تولیدات رادیو تلویزیونی در عرصه جهانی است، گفت: یکی از نمودهای برنامه‌سازی‌ مطلوب و حضور پررنگ رسانه ملی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و تلاش‌هایی که برای جذب مخاطب حداکثری شده، در جشنواره‌های بین المللی است.
وی با اشاره به روند انتخاب آثار رادیویی و تلویزیونی معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه ملی برای حضور در این جشنواره گفت: به همین منظور دبیرخانه‌ای در اداره کل امور بین الملل تشکیل شده است و آثار با کارشناسی گروهی آشنا به قواعد جشنواره‌های بین‌المللی انتخاب شده‌اند. برای حضور در جشنواره ۲۰۲۰ ABUPRIZES، که با ۲۶۰ عضو از ۷۰ کشور یکی از جشنواره‌های معتبر تولیدات رادیو تلویزونی دنیاست، ۴۶۰ اثر شامل ۲۸۰ برنامه تلویزیونی و ۱۳۶برنامه رادیویی از تهران و مراکز به دبیرخانه جشنواره رسید و مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۸ اثر تلویزونی و ۹ اثر رادیویی به عنوان نمایندگان نهایی سازمان صداوسیما انتخاب شدند.
مدیرکل امور بین الملل با بیان اینکه شعار امسال جشنواره ABUPRIZES «احترام» و «شناخت و پذیرفتن تفاوت خود و دیگران» است گفت: این موضوع در انتخاب آثار در نظر گرفته شد علاوه بر اینکه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان برنامه‌هایی که در زمینه پیشگیری و مقابله با این بیماری تولید شده نیز در پروسه داوری قرارگرفتند. همزیستی مسالمت با سایر ادیان و حفاظت از محیط زیست نیز از دیگر موضوعاتی است که در انتخاب برنامه‌ها مورد نظر قرار گرفته اند.
وی از حضور پررنگ بانوان برنامه‌ساز در این جشنواره سخن گفت و اعلام کرد: از میان ۱۷ اثر برگزیده ۵ اثر متعلق به برنامه‌سازان زن است که معرف خوبی از حضور بانوان ایرانی در این عرصه است.
فهیم دانش سپس از رویکردهای حمایتی این اداره کل در دور جدید برای حضور در جشنواره‌های خارجی یاد کرد و گفت: این رویکردها با فراهم کردن زمینه انتقال و گسترش دانش تخصصی برای برنامه‌سازان، حمایت‌های زیرساختی در مشاوره و آماده سازی آثار، قدردانی و اهدای جوایز نقدی به برنامه‌سازان برگزیده، شناسایی و حمایت برنامه‌سازان مستقل خارج از سازمان و حضور فعال در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی (فیلم، مستند، پویانمایی و برنامه‌های رادیویی)، از برنامه‌سازان رسانه ملی حمایت می‌کند.
وی سپس نام برنامه‌های منتخب رسانه ملی برای حضور در جشنواره ۲۰۲۰ ABUPRIZES را اعلام کرد. در بخش تلویزیونی مستند «اف ۵۵ »از تولیدات مرکز لرستان در زمینه برنامه‌های ورزشی، گزارش خبری «کلاسی زیر سقف آسمان» از تولیدات مرکز گیلان، مسابقه «دهکده» از تولیدات مرکز گلستان در زمینه سرگرمی، برنامه «آناهید» از تولیدات شبکه الکوثر در بخش چشم‌انداز ABU ، سریال «وارش» از تولیدات سیما فیلم در بخش داستانی، مسابقه «سبقت» از تولیدات شبکه یک در بخش محتوای دیجیتال، برنامه «جزیره دانش» از تولیدات شبکه نهال در بخش کودک و مستند«من یک پرنده هستم» از تولیدات مرکز کرمانشاه به این جشنواره راه یافته‌اند.
در بخش رادیویی نیز برنامه «چهارسو» از رادیو جوان در بخش برنامه‌های شخصیت محور، مستند رادیویی «شاخ افریقا» از رادیو ایران در بخش مستند، برنامه «استودیو» از رادیو آوا در بخش آنونس خدمات اجتماعی CSA برنامه «پریا» از رادیو کرمانشاه در بخش چشم‌انداز ABU، برنامه «کاردستی» در خانه از رادیو پیام در بخش محتوای دیجیتال، گزارش خبری «فریاد پروانه‌ها» از رادیو ایران در بخش گزارش خبری، مستند از «تولد تا تولد» از رادیو گیلان در بخش مستند نمایشی، برنامه «کابین شماره ۳» از رادیو مازندران در بخش نمایش کوتاه و نمایش رادیویی «عروس گازلی گل» از رادیو نمایش در بخش نمایش بلند در این جشنواره با آثار دیگر کشورها رقابت می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی