[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

برای حفظ استعدادها، نیاز به امکانات و برنامه‌ریزی بهتر داریم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در نخستین روزهای تابستان هستیم. موعدی که خانواده‌ها هرساله فرزندانشان را راهی کلاس‌های مختلف فرهنگی هنری و ورزشی می‌کردند اما امسال شیوع بیماری همه چیز را تحت الشعاع قرار داد. با این حال، فعالیت هیئت‌های ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شده و اکثر رشته‌ها کار خود را آغاز کرده اند.
هیئت تنیس روی میز استان فارس نیز با ایجاد تغییراتی در برنامه‌های خود، استعدادیابی از کودکان علاقمند به این رشته را به شکلی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته اجرا می‌کند: ما در سال‌های قبل یک برنامه استعدادیابی داشتیم که به صورت جشنواره ای برگزار می‌شد، اما امسال چون نمی‌توانیم جمعیت زیادی را یک جا جمع کنیم، با برنامه ریزی کمیته استعدادیابی هیئت به صورت رایگان از اول تیرماه تا آخر شهریورماه، هفته ای سه روز و هر روز یک ساعت را به کودکان متولد سال‌های 92، 93 و 94 اختصاص دهیم. 
این برنامه با نظارت مستقیم خودم و همکاری مربیان جوان در حال اجراست. خانواده‌ها هم در همین چند روز استقبال خوبی کرده اند ما در حال حاضر آموزش می‌دهیم تا ببینیم این بچه علاقه، حوصله و استعداد این رشته را دارد یا خیر و در این سه ماه این فرصت را به خودمان، خانواده و بچه می‌دهیم تا به این شناخت برسیم. در صورت بازخورد مناسب این روند تا پایان سال ادامه خواهد یافت. ان‌شاءالله بعد از عادی شدن شرایط برنامه مدون و هدف داری در زمینه استعدادیابی برای هیئت‌های شهرستانی استان خواهیم داشت.
نقیبی در خصوص سایر فعالیت‌های هیئت در حال حاضر می‌گوید: تمرینات بازیکنان مطرح و منتخب دختر همه روزه در حال برگزاری است و حتی جمعه صبح هم تمرین برقرار است. هفته گذشته در آزمون داوری بین المللی که با حضور 27 شرکت کننده خانم و آقا در سطح کشور به صورت آنلاین برگزار شد، دو نماینده از بانوان شایسته فارس خانم‌ها شیما زعفرانی و فاطمه دلائلی موفق به کسب نمره قبولی شدند. همچنین در تاریخ۳۱ خرداد، جلسه ای آنلاین با حضور سرکار خانم دکترکیوانی نایب‌رئیس بانوان فدراسیون تنیس روی میز، سرکار خانم دکتر خالدی معاون ورزش بانوان استان فارس و نقیبی نایب رئیس هیئت تنیس روی میز استان فارس و ملیحه راستی نایب رئیس کمیته شهرستان‌های هیئت تنیس روی میز فارس انجام و صحبت‌هایی پیرامون مسائل و مشکلات و برنامه‌های بانوان در دوران کرونا و بحث آموزش از راه دور ورزشکاران و همچنین بازگشایی سالن‌های ورزشی و مسائل بهداشتی صورت گرفت. همچنین در خصوص بحث استعدادیابی و استعدادپروری ورزشکاران گفت‌وگوهای انجام و مقرر شد این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس هر ماه یک بار انجام شود.
وی درباره سوابق خود در این رشته و پیشینه حضورش در این هیئت گفت: دارای کارت مربیگری درجه یک و مربیگری سطح یک بین المللی و داوری ملی هستم. سال‌ها کار کرده ام و بازیکنانی که زیر نظر من کار کرده اند، در حال حاضر بعضی از آنها مربی هستند. در کشور به عنوان مربی مقام‌های متعددی به همراه بازیکنانم داشتم از سال 79 کار خود را با هیئت فارس شروع کردم. از آن زمان در سمت‌های مختلف فعالیت داشتم. مسئولیت کمیته‌های روابط عمومی، نخبه پروری، استعدادیابی و همچنین مربیگری تیم منتخب فارس را بر عهده داشته ام و علاوه بر هیئت در آموزش و پرورش فارس به عنوان نیروی آزاد در زمینه استعدادیابی و مربیگری سالیان زیاد نقش مؤثری داشتم. از سال 91 برای سه سال نایب رئیس شیراز بودم و در سال‌های 94 و 95 هم نایب رئیس هیئت استان بودم. مجدداً بعد از یک وقفه سه ساله از دی ماه 98 بعد از انتخاب مهدی ترابی در سمت ریاست هیئت به پیشنهاد ایشان نایب رئیسی امور بانوان را بر عهده گرفتم.
نقیبی در خصوص میزان کیفیت دختران پینگ پنگ باز فارس گفت: وضعیتی بدی نداریم. کلاً فارس پتانسیل خوبی در تنیس روی میز دارد و همیشه در کشور جایگاه خوبی داشته است. فارس همیشه جزو 8 استان برتر بوده اما خب به نظر می‌رسد گاهاً در کوتاه مدت بانوان ما نتایج مطلوبی نداشته اند با این حال عملکرد اخیرمان بد نبوده. در سال 98 در جشنواره استعدادیابی کشور بچه‌های ما صاحب مقام شده اند. دختران ما در دو رده سنی نونهالان و هوپس مقام سوم تیمی و فاطمه یزدانپناه از شهرستان داراب در رده سنی هوپس مقام سوم انفرادی و مبینا سهرابی در رده سنی نونهالان مقام سوم انفرادی را کسب کردند و همچنین مهسا گمرکچی نونهالان مستعد شیرازی از دعوت شدگان به اردوی ملی بود. اما باز هم انتظار ما بیشتر است چون فارس همیشه جایگاه خاصی در کشور دارد. نمونه آن همین نتایج آزمون داوری بین المللی بود که که از بین 27 نفر شرکت کننده فقط 4 نفر پذیرفته شدند که دو نفرشان از بانوان فارس بودند. نایب رئیس هیئت تنیس روی میز استان در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر بازیکن ملی پوش داریم یا خیر، گفت: در بین دختران در چند سال اخیر بازیکن ملی پوش نداشته ایم. آخرین باری که بازیکن ما عضو تیم ملی بوده به سال 1391 برمی گردد. بعد از آن چندبار بازیکنان ما به اردو دعوت شده اند اما عضو تیم ملی نشده اند. در عوض کوچولوهای ما در جشنواره‌ها در حد بهترین‌ها بوده اند، اما مهم ادامه دادن این مسیر است. بچه تا یک جایی آمده ولی اینکه بتواند این جایگاه را در ادامه و در سنین بالاتر هم حفظ کند، نیاز به برنامه ریزی‌های بهتری دارد. وی در خصوص وضعیت امکانات و اماکن اختصاص یافته به دختران در رشته تنیس روی میز گفت: در حال حاضر با برنامه ریزی و حمایت‌های مهدی ترابی ریاست محترم هیئت تمهیداتی جهت تمرینات متمرکز دختران زیر نظر هیئت فراهم شده و می‌توانیم بگوییم وضعیت امکانات نسبت به گذشته برای دختران قابل قبول است.
نقیبی در پایان گفت: جا دارد اینجا از زحمات سرکار خانم محبوبه ملک مکان داور بین المللی و نایب رئیس کمیته داوران هیئت که با تلاش بی وقفه نقش مؤثری در موفقیت بانوان فارس در آزمون داوری را داشتند تشکر کنم. در پایان با امید به خداوند و ریشه کن شدن ویروس منحوس و آرزوی سلامتی برای هم وطنانم از زحمات و حمایت‌های مسئولین محترم در فدراسیون و اداره ورزش جوانان فارس به ویژه عزیزان پر تلاش در امور بانوان سرکار خانم دکتر خالدی معاونت توسعه ورزش بانوان همچنین سرکار خانم دکتر کیوانی نایب رئیس محترم فدراسیون تشکر می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی