[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

مجوز فعالیت مدارس فوتبال صادر نشده است، روزنامه شیراز نوین

شیراز-ایرنا- رئیس هیئت فوتبال فارس اعلام کرد: هنوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، مجوز فعالیت مدارس فوتبال صادر نشده و کسانی که بخواهند تخطی کنند، کارشان تخلف محسوب می‌شود و به کمیته انضباطی معرفی می‌شوند.
غلامعلی هنرپیشه افزود: اینکه در شبکه‌های مجازی مطرح می‌شود که در برخی از استان‌ها فعالیت مدارس آغاز شده است درست نیست. شاید در مناطق سفید مجوزی صادر شده باشد اما مجوز فعالیت برای استان فارس صادر نشده و به تمام رؤسای هیئت‌های شهرستان‌ها و باشگاه‌ها نیز بارها اعلام کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: چندی پیش یکی از مدارس فوتبال شیراز با شاگردانش در کمال تعجب می‌خواستند در ورزشگاه حافظیه کار را خود را آغاز کنند اما از این اقدام غیر قانونی جلوگیری کردیم اگرچه حاشیه هایی هم به دنبال داشت اما مهم سلامت فرزندان مردم است و هر زمان که مجوز صادر شود با رعایت پروتکل کارشان را آغاز خواهند کرد.
 او با بیان اینکه مجوز تنها باید از سوی ستاد مبارزه با کرونا صادر شود، اضافه کرد: اینکه گفته می‌شود اداره ورزش و جوانان شیراز یا هیئت فوتبال این شهرستان مجوز فعالیت برخی از مدارس را صادر کرده اند، خودشان پاسخگوی این اقدام غیر قانونی هستند اما تا زمانی که ستاد مبارزه با کرونا مجوزه نداده ما هم از فعالیت آنها جلوگیری خواهیم کرد و با هیچ کس هم تعارف نداریم.
وی گفت: خانواده‌ها هم در این شرایط ابتدا باید به فکر سلامتی فرزندان خود در حالی که کرونا دست بردار نیست باشند و سپس در یک شرایط خوب به پرکردن اوقات فراغت عزیزان خود فکر کنند.
هنرپیشه افزود: مدیران مدارس فوتبال به مانند هر سال پیش بینی کرده بودند که از اوایل خرداد ماه فعالیت مدارس آغاز خواهد شد و بر همین اساس هم اقدام به اجاره زمین و خرید لباس برای بازیکنان کردند و در صورتی که مجوز فعالیت دریافت نکنند طبیعی است که متحمل ضرر و زیان می‌شوند.
وی گفت: از آنجا که اکثر زمین‌های چمن شیراز مربوط به سازمان‌های دولتی و نیروهای نظامی هستند، ما نامه ای را به اداره کل ورزش و جوانان زده ایم که از این نهادها بخواهند دراین شرایط که هنوز مجوز صادر نشده به باشگاه‌ها فشار نیاورند و از مقامات استانی می‌خواهیم به این مسئله رسیدگی کنند تا باشگاه‌ها هم ضرر نکنند.
رئیس هیئت فوتبال فارس با اشاره به اینکه هم اینک که تمام اصناف فعالیت خود را آغاز کرده اند و دولت هم به آنهایی که در دوران قرنطینه ضرر کرده اند تسهیلات داده، اظهار داشت: از استاندار فارس می‌خواهیم به این باشگاه‌ها که زمینه ساز فراهم کردن اوقات فراغت جوانان در فصل تابستان هستند و ضرر کرده اند کمک شود و از نهادهایی که زمین چمنشان را اجاره داده اند بخواهند که اجاره را در این شرایط نگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی