[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

چرا قیمت سکه بیش از ۹میلیون تومان شد، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه روند قیمت سکه همچنان سینوسی است، علت افزایش عجیب قیمت سکه در روز سه‌شنبه را ناشی از اخبار جلسه شورای امنیت ملی دانست که پس از آن و آرام بودن شرایط، دیروز روند قیمت برعکس شده و نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. به گزارش ایسنا، روز سه‌شنبه علیرغم اینکه پارامترهای مؤثر در قیمت سکه (نرخ ارز و قیمت انس جهانی) نسبت به روزهای پیش تر از آن، کاهشی بودند اما قیمت سکه افزایشی بود و به بیش از ۹ میلیون تومان رسید که با توجه به کاهشی بودن عوامل مؤثر در نوسانات قیمت سکه، عجیب به نظر می‌آمد. در رابطه با علت این موضوع محمد کشتی آرای - نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نوسانات و روند سیسنوسی قیمت‌ها همیشه حاکم بر بازار است، اظهار کرد: روز سه شنبه نسبت به روز قبل آن، قیمت انس جهانی پایین تر بود و ارز نیز در نوسان بود. این نوسانات سینوسی در ارز و قیمت طلای جهانی وجود دارد. این عوامل و نوسانات آن غیرقابل انکار و جزو لاینفک بازار شده‌اند. قیمت ارز بالا و پایین می‌رود و این نوسان بلافاصله بر روی قیمت سکه و طلا تأثیر می‌گذارد. 
وی علت افزایش قیمت روز گذشته را اینگونه تشریح کرد که افزایش قیمت روز سه‌شنبه تحت تاثیر اخبار بحث شورای امنیت در رابطه با مسائل ایران بود. با توجه به اینکه دیشب این موضوع مطرح شد و اتفاق خاصی پیش نیامد روند افزایشی دیروز (چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز مجدد کاهشی شده‌اند.
کشتی آرای افزود: البته قیمت جهانی دیروز افزایشی بوده است اما به دلیل کاهش قیمت ارز، به نسبت روز سه‌شنبه که قیمت سکه تا ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم پیش رفت، قیمت سکه کاهش پیدا کرد و اکنون در محدوده هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفته است که نسبت به آخرین معاملات روز سه‌شنبه تقریباً ۲۵۰هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی