[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

مشاور شهردار در امور بانوان و خانواده شهرداری شیراز: سالمندان، سرمایه‌های اصلی جامعه هستند، روزنامه شیراز نوین

مشاور شهردار در امور بانوان و خانواده شهرداری شیراز در حاشیه بازدید از سرای سالمندان با اشاره به اینکه سالمندان، شهروندان ارشد جامعه هستند، اظهار داشت: تکریم سالمندان همواره در دستور کار شهرداری قرار دارد و این بازدید پیرو تاکید شهردار محترم شیراز انجام شد.
وی با اشاره به اینکه سالمندان سرمایه‌های اصلی شهر هستند و حضور آن‌ها در شهر باعث بركت شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام مردم و مسئولان باید در راستای حفظ حرمت و نگهداری این گنجینه‌های ارزشمند تلاش كنند و از تجارب و اندوخته‌های راهگشای آنان بهره گیرند.
پروین حکمت آمیز با اشاره به جایگاه رفیع سالخوردگان در دین مبین اسلام افزود: احترام و تکریم والدین و سالمندان از نظر جایگاه انسانی و اعتقادی و درجات معنوی پس از عبادت پروردگار قرار دارد.
وی با بیان اینکه پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و ائمه اطهار سفارش‌های بسیاری مبنی بر توجه خاص، نیکی به والدین و احترام به سالخوردگان و پیران کرده اند، تصریح کرد: آنگونه که پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند وجود پیران سالخورده در جامعه سبب افزایش رحمت و لطف پروردگار و گسترش نعمت‌های الهی بر مردم است.
مشاور شهردار شیراز در امور بانوان و خانواده با اشاره به تخریب خانواده در عصر ارتباطات و تکنولوژی، عنوان کرد: وجود بزرگان و ریش سفیدان در خانواده یکی از راه‌های مؤثر در عدم تغییر سبک زندگی و مدل رفتاری خانواده‌ها است.
حکمت آمیز با بیان اینکه حضور سالمندان در خانواده‌ها بسیار ارزشمند است، تاکید کرد: سالمندان همانند سکان کشتی هستند که تلاطم‌ها را به آرامش تبدیل می‌کنند.
وی افزود: سالمندان با مشورت دهی به فرزندان و جوانان، آرامش را در زندگی آنان ایجاد می‌کنند و مانع بروز مشکلات خانوادگی می‌شوند.
مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز نیز در حاشیه این بازدید گفت: تجربه‌های سالمندان می‌تواند چراغ راه زندگی جوانان باشد؛ زیرا ارزش درس هایی که از زندگی سالمندان می‌توان آموخت به اندازه ی یک عمر زندگی است و نمی توان قیمتی برای آن در نظر گرفت. علیرضا جمشیدی ضمن تقدیر از پرسنل آسایشگاه بیان کرد: مجموعه هایی از نظام موظف به خدمت رسانی به سالخوردگان هستند این افراد مشمول اجر و لطف الهی قرار می‌گیرند.
مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز تصریح کرد: تجلیل از مسلمان سالخورده تجلیل از خداوند متعال است زیرا سالمند عمری را در عبادت و بندگی خدا گذرانده است. وی افزود: همانگونه که به صله رحم سفارش‌های بسیار شده است؛ شایسته است دیدار با سالمندان را از برنامه‌های اصلی زندگی خود قرارداده و محبت به ایشان را فراموش نکنیم.
وی خاطرنشان کرد: همگان باید در تکریم سالمندان بکوشند.
بنا بر این گزارش، در فصل بهار که همواره نوید رویش و سبزی مهربانی است، جمعی از مدیران شهرداری با حضور در سرای سالمندان یاس‌های سپید، این عزیزان را مورد تکریم و مهربانی قرار دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی