[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

ایستگاه برق ملک‌مکان اورهال می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس گفت: نصب و مونتاژ و راه اندازی ترانسفورماتور جایگزین در ایستگاه حادثه دیده ملک مکان شیراز آغاز شد.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس با بیان اینکه ترانسفورماتور جدید و تجهیزات جایگزین مورد نیاز برای ترمیم و تعمیر تأسیسات حادثه دیده ایستگاه برق ملک مکان شیراز تأمین شده است، گفت: این تجهیزات وارد ایستگاه یاد شده گردید و از امروز ظرف یک برنامه زمان‌بندی ۱۵ روزه ترانس و تجهیزات جدید نصب و راه اندازی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، مهندس حمزه روغنیان از شهروندان شیراز خواست تا در مدت دو هفته پیش رو همچنان به مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف برق توجه داشته باشند تا خاموشی‌های ناخواسته در کلان شهر شیراز اعمال نگردد. وی اضافه کرد: همه تلاش متخصصان در شرکت برق منطقه ای استان فارس این است تا در یک عملیات منسجم و منظم کار راه اندازی ترانسفورماتور جدید ۲۳۰/۶۳ با قدرت ۱۶۰ مگا ولت آمپر در ایستگاه ملک مکان شیراز تا دو هفته آینده به سرانجام برسد. اجرای این عملیات یک فرایند ۲ ماهه کار جمعی می‌طلبد در حالی که متخصصان این شرکت سعی دارند در یک افق ۲۰ روزه (از آغاز حادثه) عملیات را به سرانجام برسانند.
 معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس خاطر نشان کرد: با بروز حادثه در ایستگاه برق ملک مکان شیراز، برای کاهش خاموشی‌های ناخواسته مدیریت بار در دستور کار قرار گرفت و حدود ۱۰۰ مگاوات برق از ایستگاه ملک مکان شیراز به سایر ایستگاه‌های شیراز منتقل گردید تا اختلالی در توزیع برق ایجاد نشود. در این زمینه همکاری همه جانبه شرکت توزیع نیروی برق شیراز قابل تحسین و تقدیر است.
روغنیان ادامه داد: مدیریت ۱۰۰ مگا وات برق بعد از بروز این حادثه آتش سوزی، معادل مصرف برق حداقل سه شهرستان گرمسیری بزرگ فارس است، بنا بر این با کار گسترده و هماهنگی منسجم و برنامه ریزی شده و همچنین افزایش حدود ۱۰ درصدی ظرفیت خطوط انتقال سعی شده است تا در تأمین برق کلان شهر شیراز از زمان بروز حادثه آتش سوزی تاکنون خللی ایجاد نشود.
این مقام مسئول با بیان اینکه برای نصب و راه اندازی ترانسفورماتور جدید ۲۳۰/۶۳ با قدرت ۱۶۰مگا ولت آمپر از توان متخصصان داخلی و بومی استفاده شده است، گفت: این حادثه در عین حال که در شرایط پر مصرفی برق تابستانی و نزدیک شدن به روزهای اوج مصرف رخداد ناخوشایندی بود اما به عنوان تمرین آمادگی تأسیسات و تجهیزات برق در استان فارس نشان داد که متخصصان تأمین و انتقال برق در این استان از آمادگی لازم برای مقابله با شرایط حساس و سخت را دارند.
 معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس از برنامه ریزی جامع و بلند مدت برای تأمین و انتقال برق پایدار دراستان فارس تا پایان امسال خبر داد و گفت: با تمهیداتی که در این حوزه اندیشیده شده است، تا پایان امسال بسیاری از دغدغه‌های تأمین و انتقال برق در استان فارس برطرف خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی