[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: رعایت مصرف بهینه برق باید به‌عنوان یک الگو مطرح شود، روزنامه شیراز نوین

عبدالرضا قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بر لزوم صرفه جویی و مصرف بهینه برق در ادارات دولتی و سازمان‌ها تأکید کرد و ابراز داشت: رعایت مصرف بهینه برق در سازمان‌ها و ادارات دولتی باید به عنوان یک الگو مطرح شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، قاسم پور در بخشنامه ای به ادارات و سازمان‌های عضو شورا یادآوری استان فارس خواستار رعایت الزامات صرفه جویی در مصرف برق شد و اظهار داشت: با آغاز فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی میزان مصرف برق به طور قابل ملاحظه ای افزایش می‌یابد که بخش قابل توجهی از مصرف برق مربوط به سازمان‌ها و ادارات دولتی است.
وی با بیان اینکه بر اساس تجربیات سال‌های گذشته، رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در ادارات و سازمان‌ها تأثیر بسزایی در کاهش مصرف دارد، افزود: مصرف برق در سازمان‌ها و ادارات دولتی می‌تواند به عنوان الگویی برای مصارف سایر شهروندان باشد. تأکیدات استاندار فارس و مجموعه مدیران نیز بر این مبناست که ادارات دولتی و سازمان‌ها باید در این زمینه باید تمهیدات ویژه برای کاهش مصرف برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی داشته باشند.
قاسم پور افزود: اتخاذ این تمهیدات برای جلوگیری از خاموشی احتمالی در تابستان پیش رو در استان فارس ضرورت دارد و به حفظ تأسیسات و امکانات تولید و تأمین و انتقال و توزیع برق نیز کمک می‌کند. وی افزود در کلیه ساختمان‌های عمومی و اداری اعمال حداکثر صرفه جویی در مصرف برق با انجام روش‌های ساده و مؤثر ذیل می‌بایست معمول گردد.
غلامرضا نصیری مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس نیز با تأکید بر اینکه مطابق با فرامین مقام معظم رهبری امسال باید به شعار سال و جهش تولید توجه ویژه داشته باشیم اظهار داشت: جهش تولید هموار کننده بستر لازم برای عبور از اوج مصرف تابستانی است. تحقق شعار سال در کنار مدیریت مصرف می‌تواند شرایطی فراهم کند که با اطمینان بهتر و بیشتر مصرف برق در تابستان پیش رو را مدیریت نماییم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس اضافه کرد: همدلی و همراهی بین شرکت برق منطقه ای فارس و شرکت‌های توزیع برای مدیریت بار تابستان ۹۹ بسترهای لازم برای مدیریت بهینه مصرف را فراهم کرده است. همچنین استفاده از دانش و تکنولوژی برای مدیریت بهینه مصرف و آگاهی بخشی عمومی برای مدیریت مصرف مشترکین برق رویکردهایی است که می‌توان با اتکا به آن به تأمین و انتقال بهینه برق به ویژه در تابستان پیش رو به آن اطمینان داشت.
مهندس نصیری در ادامه با اشاره به اینکه روند صعودی مصرف برق طی سال‌های گذشته، هزینه زیادی برای سرمایه گذاری در این صنعت به منطقه وارد کرده است اضافه کرد: بخش عمده این افزایش مصرف مربوط به فصل تابستان است و عملاً در سایر فصول کارایی چندانی ندارد. از این رو می‌طلبد با مشارکت جمعی ومدیریت مصرف برای عبور از فصل تابستان همت گماشت و با یک برنامه ریزی منسجم و کارآمد و با هماهنگی بین بخشی در این عرصه تلاش و مجاهدت کرد تا نقطه اوج مصرف را در همه مناطق فارس پشت سر گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی