[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

آب، چالش بزرگ شهرک‌های صنعتی است ، روزنامه شیراز نوین

در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان خرامه برگزار شد مسائل و مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی، بررسی و رسیدگی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه که به ریاست بمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزار شد مسائل و مشکلات بخش تولید و صنعت شهرستان بررسی و تصمیماتی جهت رفع مشکلات اتخاذ شد.
همچنین اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، با حضور در شهرک صنعتی خرامه از دو واحد صنعتی در آستانه راه اندازی که دچار مشکلات تأمین منابع مالی و سرمایه درگردش بودند بازدید و بر لزوم تسریع در راه اندازی این واحد‌ها تأکید کردند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید از انعقاد 49قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی خبر داد. احد فتوحی با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی خرامه گفت: مشوق‌های مناسبی از جمله معافیت‌های مالیاتی 13ساله، پرداخت اقساطی هزینه حق انتفاع در 48ماه و کاهش درصد سهم نقدی پرداخت حق انتفاع به میزان 10 از کل مبلغ، اعمال می‌شود تا انگیزه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاران در بخش صنعت ایجاد شود. وی افزود: طرح‌های متعددی در زمینه‌ توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی، از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام و بستر‌های لازم در بخش زیرساختی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم‌ شده است. فتوحی با بیان اینکه سایت استقرار اصناف مزاحم در این شهرک صنعتی نیز طراحی و در مرحله واگذاری به متقاضیان است گفت: واگذاری زمین به اصناف به‌صورت فرآیند مزایده برگزار می‌شود. وی همچنین مهم‌ترین مشکل در زمینه توسعه این شهرک صنعتی را نیاز به آب اعلام و خواستار اختصاص مجوز جهت یک حلقه چاه آب شد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به راه اندازی برخی واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی درآینده ای نزدیک گفت: کارخانه تولید قیر در این شهرک صنعتی راه اندازی نیز شده است. وی در ادامه با اشاره به ایجاد طرح بزرگ صنعتی تولید کاغذ از کربنات کلسیم مذاکرات انجام شده توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) برای این شهرک صنعتی گفت: قرارداد انعقاد زمین برای اجرای این طرح منعقد شده است. فتوحی هدف از اجرای این طرح را توسعه سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته و ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: این طرح که با ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تُن کاغذ از کربنات کلسیم اجرا خواهد شد، دارای اثرات زیست محیطی مثبت بوده و باعث جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان می‌شود. شهرک صنعتی خرامه ۹۷ هکتار مساحت دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی