[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

کلاهبرداری با تبلیغ «وام بدون ضامن» ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری زوج جوانی که با تبلیغ وام بدون ضامن در یکی از سایت‌های آگهی‌محور اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بودند، خبر داد. 
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با عنوان اعطای وام فوری بدون ضامن از وی کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. وی گفت: شاکی در فضای مجازی با دیدن آگهی گرفتن وام در کمترین زمان و بدون ضامن در یکی از سایت‌های آگهی محور با فرد درج کننده آگهی تماس برقرار و متهم با شگردهای خاص و مهندسی اجتماعی، اعتماد شاکی را جلب و اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: پس از جلب اعتماد شاکی، وی طی سه نوبت اقدام به واریز مبلغ 650میلیون ریال به حساب متهم نموده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تماس‌های شاکی نبوده است. سرهنگ سلیمانی گفت: با بررسی‌های فنی و اقدامات تخصصی، متهمان در یکی از شهرستان‌های استان مورد شناسایی قرار گرفته و دستگیر شدند. وی گفت: معمولاً افرادی که با این شگرد از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند ابتدا با ارائه فرم‌ها و قراردادهای مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد افراد را جلب می‌کنند، به طوری که شهروندان فریب می‌خورند و اقدام به تکمیل فرم‌ها و ارسال مدارک خود و واریز مبالغی به حساب فرد می‌کنند. این مقام مسئول با بیان اینکه متقاضیان دریافت وام حتماً به بانک مراجعه کنند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، گفت: شهروندان اطلاعات خود را با پر کردن فرم‌های جعلی در اختیار اینگونه افراد نگذارند. رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir «بخش ارتباطات مردمی» یا از طریق شماره تلفتن 07121827805 گزارش کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی