[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

آتش‌سوزی علف‌های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه‌ساز شد، روزنامه شیراز نوین

آتش‌سوزی علف‌های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه‌ساز شد

آتش‌سوزی شامگاه پنجشنبه ۱۲ تیرماه ۹۹ در زمین بایر و علف‌های هرز در حوالی خیابان زرگری و ستارخان شیراز موجب بروز شایعاتی در فضای مجازی شد. برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از این رخداد به‌عنوان آتش سوزی باغ یا به آتش کشیده شدن خیابانی در شیراز یاد کردند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز روز جمعه در این باره به ایرنا گفت: شامگاه پنجشنبه حوالی ساعت ۲۲ خبری مبنی بر آتش سوزی زمینی بایر و محصور شده در خیابان زرگری به سامانه آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد. محمدهادی قانع افزود: این زمین باغ نبوده و مکان محصور شده‌ای است که به دلیل بارندگی‌های یک سال گذشته مملو از علف هرز و تراکم گیاهی است که به دلیلی دچار آتش سوزی شد. وی ادامه داد: به دلیل وجود علف‌های هرز با تراکم و ارتفاع زیاد، شعله‌های آتش شامگاه پنجشنبه در این محل بالا گرفته است.
وی با بیان اینکه دلیل این آتش سوزی در دست بررسی است اما به احتمال بسیار زیاد عامل انسانی به‌صورت غیرعمدی علت بوده، اضافه کرد: با تلاش آتش نشانان شیراز این آتش سوزی پس از ساعتی مهار و خاموش شده است. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز توصیه کرد: به دلیل پوشش گیاهی متراکم و خشک شدن این علف‌های هرز به دلیل گرمای کنونی هوا، رهاسازی شیشه، پلاستیک، ته سیگار و... می‌تواند منجر به بروز آتش سوزی گسترده شود و مردم باید در این باره توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی