[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

نقاهتگاه بیماران ویروس کرونا به بیمارستان پشتیبان ارتقا می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

یکصد و یازدهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصویب ارتقای نقاهتگاه بیماران کروناویروس به بیمارستان پشتیبان همراه بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه در این نشست با اشاره به افزایش روند موارد ابتلا به کروناویروس در استان فارس طی هفته‌های اخیر، بر ضرورت مدیریت روند خدمت رسانی به گروه‌های مختلف بیماران بر اساس شرایط بیمار تأکید کرد.
او با تأکید بر ظرفیت بالای نقاهتگاه بیماران کروناویروس که از ابتدای شیوع این بیماری در شیراز راه اندازی شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی با افزایش موارد مثبت، ارتقای این نقاهتگاه به بیمارستان پشتیبان می‌تواند راهکاری عملیاتی برای کاهش اشغال تخت در بیمارستان‌ها باشد.
بررسی شاخص‌های ارتقای این نقاهتگاه به بیمارستان پشتیبان و اعزام اتوبوس آمبولانس مرکز اورژانس به این نقاهتگاه برای پشتیبانی از خدمات، از دیگر تأکیدات رئیس دانشگاه در این نشست بود.
او در ادامه به بررسی اقلام حفاظتی کارکنان مراکز درمانی استان شامل گان، ماسک و دستکش پرداخت و دستورات لازم را در خصوص تأمین اقلام موردنیاز با هدف افزایش سلامت کارکنان صادر کرد؛ همچنین نظارت بر مراکز تولید ماسک در استان برای رعایت استانداردهای لازم را در دستور کار معاون غذا و داروی دانشگاه قرار داد.
بررسی اعمال برخی محدودیت‌ها در استان با توجه به افزایش موارد ابتلا با تایید استانداری فارس، از دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعضای این ستاد انجام گرفت.
دکتر لطفی همچنین در این نشست، با بررسی آخرین وضعیت کروناویروس در استان، تعداد موارد مثبت، نحوه بیماریابی، عملکرد تیم‌های بهداشتی و واکنش سریع، برخی موارد خوشه ای ابتلا به بیماری در استان و عملکرد آزمایشگاه‌های تشخیصی را بررسی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی