[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: مبارزه با فساد باید پیوسته باشد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: امام جمعه شیراز ضمن تبریک فرارسیدن ایام شهادت ثامن الحجج، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، بر لزوم تداوم مبارزه با فساد و شبانه‌روزی شدن این مهم تأکید و خاطرنشان کرد که حرکت رسواساز مبارزه با فساد باید تا محو کامل مفسدین ادامه یابد. آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ تیر شیراز، مبارزه با فساد را یکی از دغدغه‌های عمومی و همیشگی انقلابیون در ایران دانست و گفت: ما در موضوع انقلابی بودن ۲ گروه داریم، یک عده انقلابی واقعی هستند و مخالف فساد، اما گروهی تنها مدعی انقلابی بودن هستند و اگر دستشان برسد فساد هم می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم بر لزوم مبارزه با فساد و مفسدین تأکید فرموده، خاطرنشان کرد: منافقان به شکل‌های مختلف طی سال‌های گذشته تلاش کردند در نقاطی از نظام اسلامی نفوذ کرده و ایجاد فساد کنند؛ آنان زحمتی برای همه مؤمنان و علاقه مندان به انقلاب درست کرده اند اما بدانند که راه به جایی نمی‌برند.
نماینده ولی فقیه در فارس با تصریح اینکه در خصوص فساد نگران نیستیم و به کسب توفیق الهی در مسیر مبارزه با فساد امیدواریم، گفت: حرکت رسواساز مفسدان و منافقان که به واسطه دستگاه محترم قضایی شروع شده و مورد تأکید و تأیید مقام معظم رهبری نیز قرارگرفته، باید حرکتی مستمر و شبانه‌روزی باشد.
آیت‌الله دژکام با یادآوری اینکه ۳۰ سال است رهبر معظم بر مبارزه با فساد تأکید دارند، گفت: برای بیمه شدن مبارزه با فساد، پیوستگی و تداوم این حرکت لازم است. نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه با بیان اینکه به عدالت قضات ایمان داریم، گفت: در عین حال حکم قضات باید با موضوع جرم، تناسب داشته باشد؛ امکان دارد فردی برای اولین بار و تنها یک بار خطا کرده باشد، اما حکم سنگینی به او بدهیم که تناسب با موضوع ندارد. اما کسی که تمام عمر خلاف کرده، به شکلی از زیر محکومیت کامل در برود. امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: تعیین چند مجازات برای یک جرم، برای آن بوده که قاضی دقت کرده و ببیند برای مجرم چه حکمی متناسب با موضوع و ابعاد مسئله تناسب دارد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه فساد، اژدهایی هفت سر است که قطع یک سر آن به سر برآوردن سر دیگر منجر می‌شود، حمایت کامل خود را از دستگاه قضا و دیگر نهادها و افراد مبارزه کننده با فساد اعلام و تأکید کرد که در این مسیر، منویات و توصیه‌های مقام معظم رهبری که در سخنرانی هفت تیرماه امسال، معظم له، ذکر شد باید سرلوحه کار قرار داشته باشد. وی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه شیراز، با بیان اینکه موضوع مذاکره با آمریکا و سازش با آمریکا، ۲ مقوله جداست، گفت: در باب مذاکره، تجربه‌ای جلوی رویمان قرار دارد، آنکه چند سال به بهانه برجام ما را روی زمین کشیدند و بعد از امضای آن، حالا می‌گویند شما هرچه تعهد کرده‌ای عمل کنید اما ما عمل نمی‌کنیم.
امام جمعه شیراز، با بیان اینکه اگر قرار بر مذاکره بود، این راه را رفتیم گفت: ما قصدمان انجام مذاکره منصفانه بود، اما طرف‌های ما نه عدالت و نه انصاف را نمی‌شناسند و پای قول و وعده خود نمی‌مانند.
او به کسانی که خواستار کوتاه آمدن ایران هستند، گفت: این افراد که قلم به دست گرفته و می‌نویسند چرا کوتاه نمی‌آیید، قائل به مذاکره نیستند، آنها سازش می‌خواهند؛ این افراد باید یک بار خود را در آینه نگاه کرده و از خودشان خجالت بکشند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه ایرانی چه پیش از اسلام و چه بعد از اسلام، مردانگی و غیرت داشته و دارد، تصریح کرد: کسی که امروز از سازش حرف می‌زند و بر این اقدام اصرار دارد، از ایرانی و مسلمانی و مردانگی و غیرت و وطن‌دوستی و علی‌دوستی و... رگی در بدن ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی