[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

نقطه آغاز تحول، باور معلمین به جایگاه ویژه خود در جامعه است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام‌جمعه شیراز گفت: نقطه آغاز تحول در نظام تعلیم و تربیت، باور داشتن معلمین به اهمیت کار و جایگاه ویژه خود در جامعه است و تا زمانی که معلمین به این باور نرسند، نمی‌توانند تحول ایجاد کنند و دیگران نیز این اهمیت را درک نخواهند کرد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، آیت‌الله دژکام در جمع رؤسای ادارات آموزش‌وپرورش سراسر فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، گفت: هدف‌گذاری انجام‌شده برای سند تحول نظام آموزشی و تربیتی کشور، دستیابی به حیات طیبه است.
 نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام‌جمعه شیراز، ضمن اشاره با آیات الهی در قرآن کریم، گفت: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش می‌خواهد انسان را زنده کند به حیات جدیدی، فراتر از حیات معنوی که در قله قرار دارد.
وی با اشاره به نقش آموزش‌وپرورش در ایجاد حیات طیبه در دانش آموزان، گفت: بر اساس یافته‌های علمی و پژوهشی، فراگیری دانش موجب کاهش افسردگی و شکوفاتر شدن حیات در انسان می‌شود و بر همین اساس کار معلمی بسیار مهم است، چراکه معلم دانش‌آموز را به زندگی جدیدی رهنمون می‌شود. آیت‌الله دژکام به‌ضرورت اشتغال افراد در بخش‌های مختلف جامعه تأکید کرد و گفت: در جامعه به همه شغل‌ها نیاز است، اما نیازی که زندگی را رشد و معنا می‌دهد، کاری است که معلمین انجام می‌دهند و بسیاری از آن آگاه نیستند. امام‌جمعه شیراز گفت: معلم باید خود به این باور برسد که کارش بااهمیت است و به آن عشق بورزد، زیرا معلمی که عاشق کار خود نباشد همیشه احساس زیان می‌کند. وی نقطه آغاز تحول در نظام تعلیم و تربیت را باور داشتن معلمین به اهمیت کار و جایگاه ویژه خود در جامعه دانست و گفت: تا زمانی که معلمین به این باور نرسند که جایگاه آن‌ها مهم است، نمی‌توانند تحول ایجاد کنند و دیگران نیز این اهمیت را درک نخواهند کرد. نماینده مقام معظم رهبری در فارس خطاب به رؤسای ادارات آموزش‌وپرورش استان، گفت: شما به‌عنوان کسانی که به دنبال اجرای سند تحول بنیادین هستید، در قدم اول باید خودتان به اهمیت جایگاه معلمی که در آن قرار دارید پی ببرید تا خداوند نیز به کار شما وسعت دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی