[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

نوای سنتور استاد کامکار در طلیعه اردیبهشت شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: شیراز، جمعه اول اردیبهشت ماه میزبان اردوان کامکار نوازنده سنتور و موسیقی‌دان ایرانی است و این موسم دل‌انگیز شهر شعر و ادب با مضراب سحرانگیز این استاد موسیقی در هم می‌آمیزد.
این استاد موسیقی روز پنجشنبه 31فروردین ماه جاری در دوره فشرده آموزشی، مباحث علمی و عملی موسیقی را به علاقه‌مندان این رشته در استان فارس منتقل می‌کند. 
کنسرت سنتورنوازی معاصر استاد اردوان کامکار و سه‌نوازی مهیار طریحی، سیاوش کامکار و مصطفی مؤمنیان نیز ساعت 20:30 روز جمعه اول اردیبهشت ماه در تالار احسان شیراز برگزار می‌شود. 
این برنامه فرهنگی هنری با همکاری آموزشگاه موسیقی چاووش و با حمایت گالری پیانو باربد و انجمن موسیقی فارس برگزار می‌شود.
مدیر آموزشگاه چاووش در این‌باره گفت: در حاشیه این برنامه فرهنگی هنری، اصحاب موسیقی با غنیمت شمردن حضور استاد کامکار در شیراز از برگزاری یک دوره فشرده آموزشی موسیقی بهره‌مند می‌شوند. 
رضا صلاحی اضافه کرد: دراین دوره آموزشی که روز پنجشنبه برگزار می‌شود، اساتید موسیقی استان فارس از مباحث علمی و عملی موسیقی در زمینه ارتیکولاسیون، دینامیک، اگوگیک، پاسچر، تکنیک، سونوریته، ریتم، متر، ملودی کوک و مضراب‌گذاری بهره‌مند می‌شوند. 
مدیر آموزشگاه چاووش با بیان اینکه حضور استاد کامکار می‌تواند به غنای فرهنگی و هنری شیراز در زمینه موسیقی بیفزاید اضافه کرد: علاقه‌مندان به موسیقی و اساتید سنتورنوازی این فرصت را غنیمت بدانند و بیش از پیش از داشته‌های هنری و فرهنگی استاد کامکار بهره گیرند. اردوان کامکار، موسیقی‌دان برجسته و سنتورنواز مشهور کشورمان تاکنون قطعات زیادی برای گروه‌نوازی سازهای ایرانی ساخته است که مورد توجه اهالی موسیقی قرار گرفته است. کنسرتینوی سنتور اردوان کامکار که با ارکستر زهی و پیانو همراهی شده، با نام «ماهی برای سال نو» از شهرت خاصی برخوردار است. این آلبوم، یک کنسرتینوی با فضایی رازآلود و باز با لحن و ریتم‌های کردی است. «سولوی بر فراز باد» نیز از آثار این سنتورنواز برجسته است. اردوان کامکار، در آلبوم شب، سکوت، کویر اثر کیهان کلهر به خوانندگی محمدرضا شجریان نیز به عنوان نوازنده سنتور همکاری کرده است. موسیقی متن فیلم سنتوری و موسیقی فیلم چشم‌انداز ایرانی به کارگردانی تورج منصوری نیز از ساخته‌های اوست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی